Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék hosszabb biciklitúrá...

Szeretnék hosszabb biciklitúrákat a nyáron, hogy érdemes tervezni, hogy készüljek?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 40 000 ft-os auchanos biciklim és azzal tervezek akár több 3-4 napos túrákat is. Körülbelül egy Budapest-Balaton távban gondolkozok majd a Balatont is körbebiciklizném , bírná ez a bicikli ? Vagy meg se próbáljam , lényegében új állapotú csak mondom auchanos és ezért vannak kétségeim? Este is tekerjek vagy csak nappal merészkedjek az utakra ? Ha viszek sátrat gondolom tudok majd valahol este tanyát verni nem ? Nem vagyok edzésben de már volt hogy reggeltől estig bicikliztem és elég jól bírtam , számíthatok arra hogy akkor 3-4 napi tekerés sem fog megártani ? Mennyi idő alatt érhetnék le Budapestről Siófokra ? Van arra bicikliút ? ( Google mapson nem találtam ) ? Pótgumi gondolom kell és még mi kellhet ha a bicajjal lesz valami ? Mikre számíthatok , milyen problémákra ? A Biciklikhez nem nagyon értek ( csak tekerni tudom ) , de ha van valami könyv amit ajánlotok áttanulmányozni indulás előtt szívesen venném. Egy belsőgumi kicserélése nem lehet nagy probléma ha vannak szerszámaim nem ?
2017. jún. 5. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg komolyan gondolod, akkor csak többedrangú utakon (pl. a hetes konkrétan életveszély) vagy kerékpárúton, tehát a BP-Balcsi nem épp ideális viszonylat emiatt. Auchanos bike- hát nem bíznék nagyon benne, de ha már ez van, patikára felkészíteni (agyak stb zsírzása, fék beállítása, csavarok meghúzása). Ha terepgumi van rajta, egy slick nagyon ajánlott.
2017. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

azert balaton korbetekereshez jo kis allokeepsseg kell, mert azert budapest es a bakony alja kicsit mas terep


sajna a bicikli utak minosege is igen rossz par helyen, nagyon figyelni kell mert konnyu elszallni

vannak szabad kempingek is

este nagyon jo tekerni, mert kellemes az ido, csak egy jo lampa kell

probalj meg szerezni egy tarsat, ugy jobb ;)

2017. jún. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen gagyi bringával nem szivesen indulnek neki,főleg ugy hogy bevallottan lövésed sincs a biciklik szereléséről!Mert aztan ilyenkor szokott előfordulni hogy az otthon még jó bulinak tűnő terv rémálommá válik!

Minimalis felszerelesre meg szerelesi tudasra minden keppen tegyel szert indulas elott!

2017. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, a gyenge pont az egész buliban a bringa, habár nem ismerem az auchanos bicajokat. Az is könnyen lehet, hogy minden különösebb baj nélkül kibírja. Nyilván pótbelsőt, gumiragasztót, gumileszedőt vigyél magaddal, meg szerszámot a kerék leszereléséhez (gondolom nem gyorszáras), és akkor a leggyakoribb hibalehetőség remélhetőleg kivédve. Ha még sosem javítottál/cseréltél gumit, gyakorold el egyszer otthon... Amúgy több helyen van bringaszerviz akár Velencei-tónál, de a Balaton körül pláne. Aludni lehet kempingben, de ha nem várható eső, egyszerűen leteszed a derékaljat és csak úgy hálózsákban alszol valami eldugott zugban. Aludtam én így már több helyen is a Balatonnál és a Velencei-tónál. Arra kell számítani, hogy hajnali ötkor megjelennek az első kutyasétáltatók, és előfordul hogy egy kutya éktelen ugatása ébreszt. Bp-ről bicikliút nincs, csak egy-két rövid szakaszon, a Velencei-tónál és Balatonnál viszont végig van.

https://www.youtube.com/watch?v=wvQH_yvwDZE


Ugyanakkor ez ez egész Balaton körbetekerés szerintem kicsit túl van misztifikálva. Ha bármi baj lenne mondjuk a bringával vagy netán az időjárás romlik el, bárhol föl tudsz szállni a vonatra hogy hazamenjél...

2017. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hosszabb biciklitúrákra úgy kell készülni, hogy el kell menni biciklizni rövidebbekre, aztán hosszabbakra...

de a leírásból kb fingod nincs semmiről, így ne akarj Balatont körültekerni. meg Pestről lemenni.

2017. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Pestről letekerést én is hanyagolnám, legalábbis a 7-est mindenképp. Tervezésre a merretekerjek.hu oldalt tudom ajánlani. Lehet olyan utat tervezni a Balcsira, ami jól járható, biztonságos, de nagy kerülő lesz, és/vagy lesznek benne nagyobb szintkülönbségek.

Amivel én készülni szoktam:

- Megfelelő ruha: bélelt nadrág, kényelmes, könnyű, jól szellőző ruha

- Csomagtartó és rá való táska

- Tartalék belsők, ragasztó, gumileszedő, kis többfunkciós szerszám

- Minél könnyebb túrasátor, hálózsák, felfújható matrac és párna. Nekem ez 5 kg és elfér a hátizsákomban, amit felgumipókozok a bringatáskára. Sajnos nem olcsó.

- Ruhából kicsit kevesebbet szoktam pakolni, inkább viszek pár dl folyékony mosószert. A könnyű, műszálas ruhák nagyon gyorsan száradnak.

- Könnyű, mikroszálas törölköző, ami ökölnyire összehajtható.

- Víz mindig legyen nálad, én szoktam vinni melegben elálló kaját is (mogyoró, fehérje, stb.), ha esetleg megrogynék az isten háta mögött. Nyilván ez Balatonon nem játszik, ott minden sarkon büfé van.

- Lámpák. A sötétben tekerés amúgy nagyon hangulatos, és nincs is olyan meleg, mint nappal. Az első lámpa olyan legyen, amivel te is látsz, nem csak téged látnak. Valami erősebb ledes. Én kínából szoktam rendelni olcsón ilyesmit.

2017. jún. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mondjuk, a Balaton körbetekeréséhez szerintem a sátor felesleges, hacsak nem akarsz mindenáron kempingezni.

vannak kiadó szállások, mi például az utolsó pillanatban találtunk, láttunk egy táblát az úton, felhívtuk, ő tele volt, de tudott egy nénit, akinél megalhattunk.

Balaton kört mi két nap alatt csináltuk, tesómmal,ketten, tavaly július vége felé.

vittünk: pótbelső, pumpa, szerszámok, nyilván víz, némi kaja - nem sokat, mivel bolt, benzinkút van mindenhol - fürdőruha, mivel strandoltunk is útközben, egy váltás (biciklis)ruha, mivel a mászkáláshoz a biciklis felső meg rövidnadrág jó volt, nem mentünk sehova, ahova öltözni kellett volna. meg a normál cuccok, törülköző, fogkefe, fogkrém,telefon, pénz. Mi Veszprémből indultunk, letekertünk Almádiig, onnan első nap Keszthely utánig mentünk, már a déli oldalon, nem emlékszem, melyik faluban aludtunk.


nem nehéz a kör, mivel szintkülönbség nem sok van (nekünk persze volt, haza kellett tekerni Veszprémig, és az bizony jó nagy domb a Balaton-parttól. ja, meg Tihanynál tettünk egy kis kitérőt, csak a kilátás miatt felmentünk a dombra).

de azért mégis csak 260 km-re jött ki, nekem ugyan meg se kottyant két nap alatt, de én minden hétvégén megye 70-80 km-t, általában szombaton is, vasárnap is (most zuhog :) tegnap voltam 63 km, holnap megyek 100-at, remélhetőleg.

2017. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az nagy mázli, ha szezonban találsz szállást. Nekünk tavaly nem sikerült, mikor két napig esett az eső. Olyankor rossz a kemping. Körbetelefonáltunk minden szállásközvetítőt, de semmit nem találtunk. Ez amúgy nem bringatúra volt, képesek voltunk autós túrán is kempingezni. Mivel nem találtunk szállást, elmentünk az OBI-ba, vettünk egy sörsátort, és beültünk alá. :)

Én azért szeretem a sátort, mert nem kell tervezni, nem vagyok senkihez és semmihez kötve. Ha éjfélkor döntök úgy, hogy mára elég volt, akkor bekanyarodok egy kempingbe, és kész. Egyszer volt olyan, hogy éjjel nem engedtek be, de általában nem szokott belőle gond lenni. Szerintem van a kempingezésnek egy kellemes hangulata, amit én szeretek. De meg tudom érteni, ha valaki nincs oda a nomád életért.

2017. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!