Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik kosár praktikusabb a...

Melyik kosár praktikusabb a kerékpárra? Első vagy hátsó .

Figyelt kérdés

2017. jún. 10. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyám bringáján elől van. Egyszer eldőlt a bringa, és elferdült a kosár. :) De nem is ez a kérdés, szóval:


Elől azért jó, mert látod, és jobban tudsz vigyázni, hogy ne essen ki belőle semmi. Persze ha hátul lekötözöd a cuccot,ott se esik ki feltétlen belőle valami.

Viszont ha idétlen csomagot cipelsz és kilóg, elől azért tudod egy kezeddel valamennyire fogni, tartani....


Ha nehezet szállítasz...:

Akkor talán optimálisabb lehet hátul. Mert elől a kormányon van a kosár, és ha kanyarodsz, azért csak veszélyesebb. Kicsit mindig úgy tartani kell a karral.


De nem vészes, igazából én cipeltem sokat anyám elsőkosaras bringájával, és egész jó....

2017. jún. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi .. Igazából olyan nehezet sose cipelek majd vele ,melóba biciklivel járok ,a táskámat akarom csak beletenni ,zavar ha rajtam van,a hátizsákot se szeretem .Néha egy üveg ásványvíz pluszba ..kb ennyi. Kormányzásnál nem zavaró az első kosár ?
2017. jún. 10. 08:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom mondani amit az első szépen megfogalmazott. Ha csak ennyi, akkor én inkább az első kosarat ajánlanám. Mégha nem is esne le hátulról, jobban érezném magam, ha látom a csomagot, úgy még ha le is esne valami azt észrevenném.
2017. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp hátsó kosarat ajánlok. Az első kosár balesetveszélyes. Elhúzza oldalra a kormányt. A súlyt folyamatosan tartanod kell menet közben, így megterheli a kezed, elgémberedik, nem tudsz hamar közbe lépni, emellett kanyarodáskor nagyobb ívet tudsz csak venni. Nem szokott hozzá rögzítés lenni így borul és ugrál benne minden. Nincs jobb, mint kergetni az almát, krumplit vagy feszegetni a küllők közül a bedarált pet palackot.. Légellenállása nagy, így energiát pazarolsz el. Szélben még rosszabb! Üresen sem jobb a helyzet. Instabil lesz a bicaj, kitámasztani se lehet csak mókolással, mert ugye oldalra húz. Kitakarja az értékes látóteret, azt amin épp áthajtasz.. nem mindegyikre helyezhető lámpa és prizma, a legtöbbre nem lehet úgy hogy láss és látszódj is.

Nagy súlyt, pl. gyerek kifejezetten tilos előre tenni, pont azért mert átesel felette és lehetetlen irányítani.

A hátsó kosár rögzítése biztosabb, egyenletesen oszlik el a súly, nincs akkora ellenállása csak oldalról. Csomagtartóra kerül rá, így több a lefogatási lehetőség, nem gurul el belőle semmi! Esztétikusabb is, mint egy ormótlan kosár! Nem nyomja el a váltó és a fék vezetékeit, így biztosan megállsz pirosnál!

Én mindenkit lebeszélek az első kosárról, hamar belátta eddig mindenki hogy mennyivel praktikusabb! Ha nem kell, csak leakasztod és viszed, vannak hátulra is esztétikus, füles vagy fonott, színes kosárkák!

2017. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ,most olvastam és megnyugtatott ,mert tegnap megvettem a kosarat és a hátsó kosár mellett döntöttem . :)
2017. jún. 11. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!