Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri javíttatni, vagy kuka...

Megéri javíttatni, vagy kuka és vegyek másikat?

Figyelt kérdés

Van egy 23 éves mountain bike-om. már akkor sem volt csúcskategória, de nem is a legolcsóbbak közül való volt.

Nem agyonhasznált, kb csak munkába járok vele, napi 4-5 km. alkalmanként megyek csak többet.

Egyszer volt eddig (sufni)szervízben, akkor a pedálnál cserélték a tengelyt (?) vagy mit, meg a hátsó fogaskerekeket mert az évek alatt sikerült ledarálnom.

Most viszont a hátsó kerék már nagyon "kotyog", gondolom elkopott a tengely. már hozzáér a villához (ez a neve?) is.

Mennyibe kerülne ezt kb megcsináltatni? Egyáltalán megérné?

A fent említett felhasználás miatt ha másikat veszek, amúgy is használtat vennék, max 25-30ezret szánnék rá, méár ha ennyiből lehet jó biciklit venni.


2017. jún. 16. 07:50
 1/8 anonim válasza:
igen, vegyél egy használtat
2017. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:

Egy hátsó tengely kónuszokkal + két golyóskoszorú egy ezres körül megvan. Ha egyéb gond nincs, akkor egy félórás munka a cseréje.

Ha a csésze is sérült, akkor 3-4000 forintért kapsz egy új kereket...

2017. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

elsősorban talán az érdekelne, hogy azért a pénzért, amit hajlandó vagyok rászánni, kapok-e annyival jobbat, mint amennyire ezt ki lehet pofozni.

amiket néztem helyette, jó eséllyel szintén öreg példányok, ki tudja hány kilométerrel... és ugye még mindig abban a kategóriában vagyunk, ami újonnan sem volt soha jó. na de a napi 5 km-hez nem hinném, hogy százezres biciklire van szükségem.


egyébként mostohagyerek, nagyon nem vigyáztam rá, sosem volt karban tartva a kora tavaszi mosáson kívül... amit most már sajnálok. ennyi idő alatt a szívemhez nőtt, szóval azért örülnék, ha meg lehetne csinálni.


Ha beviszem a szervízbe/kereskedésbe, akkor ránézésre tudnak kb árat mondani, hogy mennyiért csinálják? vagy inkább eléadni akarnak, és kimondják rá a halálos ítéletet :o

2017. jún. 16. 08:39
 4/8 A kérdező kommentje:

egyébiránt helyette kb ilyesmiket nézegetek (csak nem itt, hanem helyi csoportokban, de vmiért nem megy ma az oldalon a településre szűrés):

[link]

[link]



mondjuk némileg problémét jelent, hogy annyit értek a biciklihez, hogy "szép" vagy "nem szép" :D


(ahh, az enyém meg pont ugyanilyen, színre is :D [link] lehet, ez kellene, és lenne egy darabig alkatrészem. kár, hogy csak helyben - messze pesttől kisvárosban- nézelődöm, mert mindenképpen látni akarom, hogy mit veszek meg)

2017. jún. 16. 08:48
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Az a helyzet, nem bántásból, de ha ez a bringa élettartama alatt csak így volt szervizelve, hogy akkor gondolsz javításra, maikor a kerék már úgy kotyog, hogy üti a villát, akkor az a bringa olyan mostoha bánásmódot kapott, hogy tutira szinte minden kukába való róla, talán a vázon kívül.

Látatlanul is azt mondom, ez már reális áron menthetetlen.

De ha a következővel is így fogsz bánni, azt mondom, inkább ne vegyél bringát, mert neked az nem való.

Tudom, hogy sokan teszik ezt, hogy szétesésig használnak mindent.

Nekik sem való.


Az a kerékár, ami ma ilyen állapotban van, már évekkel ezelőtt alkalmatlan volt a használatra közlekedés-biztonsági szempontból.

A kerékpár is jármű, közúti forgalomban, vagyis közúti forgalomra alkalmas műszaki állapot a minimum, ami elvárható. Nem mentség a "csak ide a sarki boltba" stb., 100 méteren 10 km/h-val gurulva ugyanúgy meg lehet halni, mint 100 km-en 50-nel.

Sajnos ezt itt Magyarországon még sokan nem értik meg, a törvényi szabályozásból meg csak olyan leszedés lenne, mint az autó műszakiztatás. Pedig valamit tenni kéne ellene.

2017. jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

sokáig fel sem merült bennem, hogy bármit kellene vele csinálni. 12 évesen kaptam... nyilván az számított csak, hogy tavasszal elővesszük, lemossuk, fater megolajozza és mehetünk is.

aztán évekig állt a garázsban, ide-oda pakolgattuk... aztán kb 6 éve vettem újra használatba. igen, itt már éreztem, hogy kellett a szervíz (úgy 2 éve) a fékbowdent cseréltem magamnak, meg egy kicsit jobban odafigyeltem, ha kellett, itt-ott meghúztam csavart, tisztán tartottam, de azt a nyúzást, amit egy kamasztól kapott évekkel ezelőtt, nem biztos, hogy jóvá lehet tenni.

2017. jún. 16. 08:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem éri meg . Akkor sem ha minden amit cserélsz - mert le kell hamarosan - akciósan veszed és ti cserélitek nem a műhely . Előbb utóbb - gumi , váltók , lánc , hajtás karok stb - 30-40 ezerbe kerül . Inkább tegyél hozzá és vegyél új pl BTWIN 340et Dechatlonból vagy MUDDYFOX ENERGYt SPORTDIRECTből . De megkímélt használtat is ki lehet fogni .
2017. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül még a nyár vége előtt vettem használtan egy genesis arizonát. Óóó, ha zongorázni lehetne a különbséget!
2018. jan. 11. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!