Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri ennyiért?

0AsDsA0 kérdése:

Megéri ennyiért?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy olcsóbb országúti kerékpárt használok de le szeretném cserélni és kipróbálni a kicsit "komolyabbakat" is. Egy galaxy deserve fixi-t néztem ki ( [link] ) Megér ennyit ez a szépség? Mennyi különbséget várjak egy 30.000 forintos országúti és egy 90.000-es versenykerékpár között?

2017. jún. 23. 17:41
 1/3 szlory ***** válasza:

Úristen, dobodel?! :D


Komolyan. Hol kezdjem.


1) ez fixi. nem versenygép. a szépség relatív, de nyilván szebb, mint egy használt 30e ft-os régi versenygép


2) amit a táblázatod mutat - egy halom kacat, ettől te ne várj életérzést.


3) Neked mire kell verseny? Városba tekergetni? Tényleg fixi, egyenes kormánnyal? Oda akár jó lehet, bár először kezdd singlespeed-del (SS) aztán később könnyedén lehet fixivé tenni.


4) Ha viszont versenybicó kell és élményt akarsz kb ennyi pénzért, akkor a következő a javaslatom. Használt, lehetőleg nem alumínium (hanem "cromoly" acél), minél jobb felszerelésel, mondjuk Shimano 105 szettel, hasonlóan komoly kerekekkel, és "pöcögtetős" fékváltókarral, kétforgáspontos fékekkel. (Ezeket a középkorú 105-ös szettek tudják, nyugi.) Ha a te méreted, élvezni fogod. Ha nem mersz egyedül venni használtat, vedd boltban szakitól, akiknek utána tudsz előtte járni. Ott drágább lesz nyilván, de biztonságosabb vétel. 90-ért már viszonylag jókat lehet megcsípni. Bp-en vállalok felkutatást, ha szépen kérnek. :)

2017. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak sima városi használatra kell, igazából azért ezt kérdeztem mert ezt láttam meg először ami megtetszett. Tudom, városi használatra miért vennék ilyet? Miért ne? :D Viszont ha tudsz jobbat akkor azt megköszönöm
2017. jún. 23. 17:55
 3/3 szlory ***** válasza:

Egy fixi v inkább singlespeed sík városba tök elég lehet. Javaslok Csepelt v valami régi vázon új alkatrész megoldást. Nézz rá pl a retrobringa.hu oldalra vagy az alombringa Facebook oldalára.


Ha új városi kell, akkor inkabb ne az Obi oldalain indulj. A forma jó a tartalom borzalom. Keress valami fitnesszbringat valami Cross, Author, akármi gyártótól .


Mivel ez csak pedál, váz, villa, kerék, ne várj sok csodát. Ha könnyű és jól gurul, ki repülsz vele a világból. Csak jó fék legyen hozzá. Én ennyi pénzzel felújítottat keresnék.

2017. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!