Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi bicóra Tiagra groupset?

Régi bicóra Tiagra groupset?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek erre a bicóra [link] rá tudok tenni egy Tiagra szettet? A féken kívül, nyilván nem érnek le a 630as vázról a 622es kerekekig. Középcsapágy, váltófül, ilyenekkel lehetnek galibák? Köszi szépen :)
2017. jún. 27. 21:47
 1/4 szlory ***** válasza:

A féket kéne leginkább cserélni. Az, ami rajta van, meg hozzá az a kétkaros fékkar... plusz a te termeted.. szerintem egy kontrás csepelnek rövidebb lesz a féktávja, mint a tiéd :D


A váltófület jól látod: gond lesz. Ennek olyan váltója van, ami füllel együtt érkezik. Ez a megoldás szinte kihalt mára, de legalábbis a leggagyibb alsószint maradt (pl. egy TZ vagy Tourney szint). Esetleg univerzális adaptert lehet, hogy még találsz (váltótartó fül a neve), ami helyettesíti, arra rácsavarhatod a Tiagrádat.


Középcsapágy szerintem nem lesz gond, a hajtóművét elnézve négyszögtengelyes, amcsi, szóval nagy eséllyel angolmenetes, 68mm széles csapágyháza van, amibe a standard monoblokkokat be lehet dobni.


A 630-as kerék ekkora vázon jól néz ki és még gyorsabb is lehetsz vele. Ha rám hallgatsz, a fékeket tuningold fel, a többit hagyd, ha rendesen működik. 2x6 sebesség, pozícionált, ráadásul kormányszárra felhozva a váltó - ez így teljesen vállalható. Amortizáld le, aztán jöhet a Tiagrád, ha annyira akarod.


A fékekről: 622-eshez is leér, csak hosszabb benyúlású kell (ránézésre kb. a 60-80mm közötti, iylet pl. a Saccon gyárt is). És mindenképp két forgáspontos legyen, azzal meg lehet állni normálisan.

2017. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szlory ***** válasza:

Bocs, még folytatnám. Ha meg mindent ennyire ki akarsz dobni, ennyi pénzért vegyél egy váz+villa szettet és pakolj rá mindent. 75-ért már igen jókat kapsz, lehet, hogy még egy alu+karbon kombó is belefér.


Bátor a hirdető, ilyen bazi túlméretes bicókat nagyon ritkán vesznek, ez meg aranyáron kínálja, ráadásul a hajtómű meg a váz USA mivolta (azért a Lotus nem egy Trek) az érték igazából, minden más elég nevenincs a fotók alapján.

2017. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
uristen...ien fos bringáért ennyi pénzt..:O
2017. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen a váz miatt venném csak én is, és bazi pofátlanság ennyit elkérni ezért a sz-rért.., 622-esítettem már sok 630ast, és kapásból minden kuka ezen a bicón is.. a 630as szimplafalú kerekek az első rendes erőhatástól olyan nyolcast kapnak hogy kuka. Igazából lehet hogy egy canyon veszek, azzal kevesebb a cumi és van nagy vázas is :) köszi a kommenteket!
2017. jún. 30. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!