Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első teleszkóp emelése?

Első teleszkóp emelése?

Figyelt kérdés
Meg lehet valahogy "emelni" az első teleszkópot, hogy hosszabb legyen?

2017. júl. 19. 14:06
 1/7 szlory ***** válasza:

Persze. Úgy hívják hivatalosan, hogy teleszkópcsere. :)


Miért akarod emelni, amúgy? Nem mindegy ugyanis..

2017. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem minden váz bírja el a hosszabb rugóutat! 20mm még rendben, de több eltérés esetén nagyobb terhelésnél azonnal reped! 80mm helyett 100/110mm, 100mm helyett 110/120mm még ok, de 80 helyett 120 már veszélyes!

Az olcsóbb acélrugós telók útja nem hosszabbítható.

A levegősöknél és olajosnál belül kell kivenni egy hézagoló karikát, tehát szét kell teljesen szedni. Van olyan, ahol külső tekerővel állítod az utat ez a "U-turn". Nem minden modell mérete változtatható.

Írj pontos típust!

2017. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha hülyének néznek, ha nem, esztétikai célból akarom meghosszabítani a villát. Igen rosszul írtam, tehát nem a teleszkópot meg a rugó útját akarom variálni, hanem egy hosszabb villát szeretnék! Fogalmam sincs, hogy ezt hegesztésen kívül mivel lehetne megoldani! Gondoltam valami toldást valahova a teleszkópon belül vagy ilyesmi, ahhoz a részhez egyáltalán nem értek, még szétszedve se láttam, csak képen!
2017. júl. 19. 19:00
 4/7 szlory ***** válasza:

Mondom én hogy nem mindegy. :) Fura kérés, de most már tulajdonképpen összelegózható a válaszod. Az igény alapján úgy érzem, nem fogod agyon terhelni. És szerintem a telód sem olyan, hogy a fenti speciális esetet rá lehessen húzni, szóval a teleszkópcsere is áll. +2 centi meg optikailag látványos, szerintem elégnek ítéled, de nézegesd meg magad előtt a gépet és képzelődj. Arra azért gondolj, hogy némiképp változni fog a vázgeometria (emiatt változik a fejcsőre érkező terhelési irányvektor is - alunál gázosabb ez, de mondom, szerintem nem neked). Másfelől e változás miatt az irányíthatóság és ergonómia is (feljebb kerülne a kormány és picivel közelebb is - miközben nő a tengelytávod, ami ha máson nem változtatsz, kicsit "lomhábbá" teszi a reakcióját a gépnek).


Kb ennyi a rakétatudomány. Ha nem nagyon van igényed és nem kifejezetten csapatni mégy vele, véleményem szerint, látatlanban, a +2 centivel rendben vagy, cserével megoldod, az apróságokat meg annyira nem is veszed észre (akár).

2017. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor úgy mondom: Ne kókányolj, az életed múlhat rajta! Hogy néz az ki megheggesztve?? :D :D Még ha sikerül is.. inkább gyártasd le az egész villát! És inkább acél vázból gyárts magadnak cruisert.

29es villát is tehetsz bele, annak hosszabb a lába, magasabb lesz!

Egy nagyobb patkázástól repedhet, ha túl megemeled! Nem véletlenül van más formájú váz hosszabb/magasabb elejű megoldásokhoz! Ha nem veszed észre a repedést, fékezel egy combosat és annyi.

2017. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, azóta már rájöttem, hogy nem ér ennyit az egész!
2017. júl. 22. 11:33
 7/7 anonim válasza:
Hat te hulye vagy😂
2020. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!