Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hatalmasat kattan a hajtásom/...

Hatalmasat kattan a hajtásom/ hajtóművem esetleg középcsapágyam/ monoblokkom?

Figyelt kérdés
Van amikor dombon felfelé kis sebességnél állva, viszon van amikor simán egyenesben kattan egy akkorát, hogy azt hiszem valami eltört. Általában akkor amikor állva tekerek, szerintem űlve még sose volt. Azért zavar mert most raktam össze 2 hete a dirt/street mtb bicómat. Új négyszögtengelyes csapágy és rá új hajtómű: [link] szintén új vázba szervízben rakták bele megfelelően viszon jön a lényeg régi a pedál! (kb 4 éves) fontos lehet, hogy ugrásoknál nem kattan ilyen nagyot ami kicsit furcsa. Minden segítő, építő választ megköszönök.

2017. júl. 29. 12:36
 1/2 szlory ***** válasza:

Márpedig a kattanás a monoblokkból jöhet. Ha nem, akkor még lehet a kazettatest is ludas, de gondolom ki tudnád szűrni, hogy "alólad" jön a hang vagy "mögüled", ugye?


Mindkét esetben ugrik egy kicsit a hajtás a kattanás pillanatában, a kazetta esetén valamivel nagyobbat.


Hallottam már csapágyas pedált, de olyat nem, hogy valakit megijesszen, szerintem azt kizárhatod.


Megtörténhet, hogy gyárihibás a monoblokk. Le kéne venni a hajtóművet és kézzel ellenőrizni a forgás simaságát. Szerintem ott lesz a bibi. A legrosszabb esetben egyszer csak beáll a tengely, onnan semerre. De kivenni ki lehet még akkor is. ;) Vidd vissza "gariba".

2017. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen igen szinte biztos, hogy a monoblokk lesz a lúdas.
2017. júl. 31. 18:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!