Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli teleszkóp állítás?

Bicikli teleszkóp állítás?

Figyelt kérdés

Van egy decathlonos 60ezres biciklim, tehát szimpla hétköznapi. Elől van rajta teleszkóp aminek az allitojan van egy + és egy - jel.

Melyikre kell tekerni, hogy jobban rugózzon, tehát lágyabb legyen? Tudom, nem egy fullos teleszkóp amitől ég tudja mit várhatok.


2017. aug. 25. 15:56
 1/3 anonim válasza:

Erre a legegyszerűbb megoldás hogy eltekered a 2 végállásba, és megnézed hol rugózik jobban (magyarán álló helyzetben rátehénkedsz).

A + és - a "preload", magyarul talán előterhelést állítja. Pozitívval adod rá, így lesz keményebb a rugózás, negatívval pedig puhább. Tehát a negatívba kell csavarnod.

2017. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy csináltam, de nem nagyon érzékeltem különbséget.


Köszi.

2017. aug. 25. 21:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az első mondja. de 60ezer forintos bringánál olyan gagyi teleszkópot kapsz, amin a rugózás és az állítási lehetőség vicc kategória. Az ilyen teleszkópok csak dísznek vannak, ráadásul sokat dobnak a bringa súlyán. inkább raknának bele merev villát az könnyebb és ugyanúgy nem rugózik. dehát akkor nem lenne mtb az mtb. egy normális teleszkóp ami használható legalább annyiba kerül mint a bringád teljes ára. de inkább még több. az enyém 173ezer boltban (nem menőzésből csak viszonyítás miatt írom) igaz az enduro bringához való, lehet ennél kisebbet venni olcsóbban is ami neked megfelel és jó minőségű. de az olcsó bringákhoz ne várj jó minőségű alkatrészeket. még a 200ezreseken is a legalapabb fék/váltó/teló van
2017. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!