Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano Acera 7-8 sebességű...

Shimano Acera 7-8 sebességű váltó használható 6-os racsnihoz, szintén 6-os váltókarral?

Figyelt kérdés
Ha felvaltok hatosrol otosre es elkezdem a bovdenszabalyozoval huzni a bovdent akkor a bovdenszabalyozo egyik allapotaban mwg hatosban van, majd huzok egy negyedet es negyesbe valt. Ekkor ha visszavaltok, akkor otosbe rakja. En csinalok valamit rosszul vagy ez nem fog mukodni?

2017. szept. 13. 21:30
 1/7 Alex Fly ***** válasza:
Elméletileg működik. Legalábbis a Shimano SIS rendszerű (és ezzel kompatíbilis) rendszerek esetén.
2017. szept. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szlory ***** válasza:

Feltehetőleg túlbonyolítjátok. Legalábbis választ várnék a köv. kérdéscsokorra:


Csak annyit "változtattál" a rendszeren, hogy leszerelted a régi hátsó váltót és feltetted az újat? Az új használt cucc vagy bolti? Bovdenszál állapota megfelelő? És a b.házaké is? Simán, akadásmentesen jár a szál a házban? TUTI?

2017. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, csak a váltó lett rajta változtatva. A bovden és a bovdenház jó minőségű és új, mert azt most cseréltem.


De ha működnie kéne, akkor mitől van, hogy 6-osból egyből 4-esbe vált, ha a bovdenen húzok egy negyed fordulatot? Utána pedig ötösbe vált vissza, ötösből felfelé pedig csak reszel. Nem vagyok valami profi, de ez nekem elég kaotikusnak tűnik. Valaki le tudná írni hogyan kéne ezt megoldani?

2017. szept. 14. 22:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem használt volt a hátsó váltó amit rátettek régebben.
2017. szept. 14. 22:40
 5/7 szlory ***** válasza:
Re. Ilyen káoszt használt cuccoknál lehet inkább megfigyelni. Semmi logika nincs benne, így ha az történik, amit írsz, akkor vagy a bovdennél keresendő problem (ha simán jár a szál a házban, még ellenőrizhető, hogy a házak hossza megfelelő-e, nem feszül-e be), vagy a váltókanál hajlása de akár a váltótartó fül anti-párhuzamossága is előjöhet. Ezek mind tudnak ilyen szelektív hibát produkálni. Sajnos olyan problémába futhattál, amit távgyógyítani én már nem tudok, látni,"érezni" kéne. Az aggaszt, hogy egy 6-7-8 sebességes rendszernél van bőven hely, ha egy 10-es csinálná neked ezt, kevésbé brutálisnak tartanám, ott szinte megszokott a finomhangolás fontossága. Ez olyan, minta zongorahangolás, összhangot próbálunk teremteni, húzni itt, engedni ott, figyelni, egy-egy változás mit eredményez és abból kitalálni, hova tovább.. Legalábbis nálam ez a helyzet, így sajnos feladni kényszerülök, úgy érzem. Bocs. :(
2017. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szlory ***** válasza:
Azt nem írtad végül, hogy az új váltó bolti v. használt. Ha bolti, akkor ő kevésbé esélyes, hogy hibás lenne gyárilag. Akkor inkább a fület nézném meg helyette.
2017. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szlory ***** válasza:
Bocs a sok kommentért, de talán mégis elsiklottam valamin. Ez 6-os racsni, azaz neked a végállás lehet a cumi első fele! Nézd meg, hogy jól állítottad-e be. Szerintem még engedni kell befelé rajta, utána újrahangolni a bovden feszességet a szabályozón. De lehet, hogy már most túl feszes, azaz akár engedni kellhet rajta.
2017. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!