Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fékszett. Promax, vagy Saccon?

Fékszett. Promax, vagy Saccon?

Figyelt kérdés

Fékszettet+ karokat vennék az egyszerű városi bicajomra. Melyik márkát ajánlanátok?

(Shimanora nincs 13k-m)


2017. okt. 6. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
13k se valami nagy pénz egy fékszettért, az is a legalja de városba elmegy. Ha nem számít a minőség azt válaszd amelyik a legolcsóbb. városban azzal is meg fogsz állni.
2017. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem,köszi!

Ez pár~tízezres multiból való tizenéves tömegbicaj,semmi különös,munkábajárós.

Innen,ezekből vásárolnék:

[link]

2017. okt. 6. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a fékhatásuk milyen, amúgy is legtöbbször a sokkal drágább cuccok annyival tudnak többet hogy könnyebbek (egy bizonyos minőségi határ felett). Ez egy munkábajárósnál nem számít, de az igen, hogy megállítson. de nyilván nem 70el fogsz beszáguldani a kereszteződésekbe, annyira rossz meg csak nem lehet, hogy ne fékezzen le kis sebességnél. egy próbát megér
2017. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még műanyag fékkarok vannak,és a fékek is alig élnek már...a 70-s tempóról: áh..51 éves vagyok =D
2017. okt. 6. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Azok egy kategória , ha meg lehet nézni akkor a benyomás fontos . Saccon alu fékkarok és Promax fékek vannak , hosszú fékpálcásokat érdemes venni és aszimetrikus fékpofákat . Azok 1,5 cmel hosszabbak ezáltal erősebben fognak . Az ebike.hu is tart sokfélét .
2017. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

A fentebb linkelt Spindel itt Szegeden kb.1,5km-re van tőlem,-náluk néztem az említett két típust.

2017. okt. 6. 19:12
 7/7 szlory ***** válasza:

Ezen a szinten azt vedd, amelyik jobban tetszik. A legigénytelenebb, egyúttal talán legnehezebben beállítható (rendesen) a canti fékrendszer. Ettől eggyel feljebb a V-fék. Mindkettő különböző fékkarokat igényel, ez csak azért fontos előre.


Amúgy pedig: igen, fémből legyen, annyi "ujjas" legyen a fékkar, ahogy neked szimpi (2 ujj vs 3 ujj / vs 4 ujj) A féktestek kialakítására nem sok ráhatásod lesz ezzel a koncepcióval, szóval veszed, amit tudsz. Fékbetét fontos, csapos betétet érdemes és még cantinál is asszimetrikusat, lehetőleg puhább gumikeverékből, ami nem eszi annyira a felnit (cserébe jobban kopik).


Ezeket használtan is be tudod szerezni ám, sőt, a "mindeghogynézki" bringára én a lehető legjobb féket rátenném, viszont használtban, ha olcsón akarom - és időm engedi a cserét.

2017. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!