Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora nyomás szükséges egy...

Mekkora nyomás szükséges egy országúti bringa kerekébe?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy országúti bringát. Korábban még soha nem volt ilyenem, úgyhogy most ismerkedem vele. Több felmerülő kérdésre már választ kaptam, viszont arra nem, hogy mekkora nyomás szükséges a kerekekbe.

A bringán 700x25c Kenda gumik vannak. A bringa kb 8kg, én magam pedig 76kg vagyok.

Olvasgattam angol és amerikai fórumokon, hogy kb. 100psi (6,8bar) kell a gumikba ilyen terhelés mellett. Ez igaz? A kézikönyv erről nem ír semmit, csak annyit, hogy a gumik max 125psi (8,6bar)-ig fújhatók.

Tud ebben valaki nekem segíteni?

A válaszokat köszönöm szépen előre is.



2017. okt. 21. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is nemrég vettem meg az első outimat, gyárilag 700x23 gumikkal, asszem 8,2 bar max nyomást írt rá, de érdemes minden esetben törekedni a max nyomásra szerintem, mert könnyen kihasadhat a belső, ha nem kőkemény a gumi és egy akár kisebb padka is benyomhatja annyira azt a vékony belsőt, hogy az kihasadhat. vagy pedig a felni szélei vágják ki. Én 83 kg vagyok, te se vagy épp 40 kilós gizda gyerek, szerintem hagyd a táblázatokat és nyomasd fel kőkeményre.
2017. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tothp ***** válasza:
A gumikra ráírják a max nyomást. országúti gumikon 7-8 bar a leggyakoribb.
2017. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! 7,4-7,7 közé szoktam nyomni. Maximumig nem szoktam, mert akkor aztán semmi tágulás nimcs, és egy kisebb úthobeban durranik a gumi.
2017. okt. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úthibában
2017. okt. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tothp ***** válasza:

Utolsónak:

Azért azok a gumik úgy vannak tervezve, hogy azt is kibírják, ha a napon hagyod max nyomáson.

A felírt értéknél még bőven van tartalék az ilyen extrém esetekre.

2017. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
@3: egy normális gumi rendesen felszerelve a ráírt nyomásérték dupláját is kibírja. Ha ennél alacsonyabb nyomáson használod, akkor nagyobb gördülési ellenállással, gyorsabb kopással számolhatsz illetve jóval nagyobb az esélye a felütéses defektnek -azaz az úthibák esetében pont fordítva van, mint azt írtad...
2017. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban9 barra van tervezve, és tényleg nagyobb így a tapadása 😊 De akikkel együtt szoktam f
2017. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Annyit, amennyi rá van írva.


Országútimon meg a trekkingemen is 622-23-as gumi van, egyiken 8,5 bar az engedélyezett max., másikon meg 10 bar.


A 8,5-öst 8-ra fújom, a 10-est 9-re.

2017. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!