Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet egy vázra utólag féktüsk...

Lehet egy vázra utólag féktüskét hegeszteni?

Figyelt kérdés
Országúti vázra szeretnék canti-, vagy mini v-féket tenni, lehetséges ez? Ha létezik ilyen, tudtok mondani helyeket, ahol ráhegesztik? Köszi

2017. dec. 30. 00:45
1 2
 1/11 Alex Fly ***** válasza:

Lehet. A vázgyártók is felszereik valahogy azt a tüskét...

Mindenesetre utólagos felszerelés esetén inkább forrasztani érdemes jegesztés helyett, az nem jár akkora hőterheléssel...

2017. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Egy furattal is rözíthető , hegesztés hője leégeti a festéket . Ez akkor lényegtelen ha később újra lesz festve .
2017. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért akarod ezt? Egy kétforgópontos fékkel és jó pofával simán fejreáll a bringa.
2017. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, és olcsóbban/esztétikusabban kijössz egy 105-ös fékszettel, mint egy rossz esetben meggyányolt vázzal. Pláne, ha alumínium.
2017. dec. 31. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tothp ***** válasza:
Cyclokross biciklit akar csinálni gondolom. Annál meg a konzolos fék a szokás
2017. dec. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akartam már én is ilyesmit kérdezni, csak nagyon elfelejtettem, most meg előjött a szerelési kényszer... :) Kérdés: külön bilinccsel felfogatós megoldás ismert, működhet valahogy? Egy történelmi korú kempingre szeretnék értelmes féket rakni, mert nem szokom a kontrát (vagy pont igen, aztán rendes bicajon meg tekerem hátra világba). A kemping meg kell, mert napi vonatozás van két hosszú sétával mindkét állomástól, tehát kemping.


Nem tűnik nagyon vaskosnak a villa, lehet nem gyengíteném furattal. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy túrok valahol egy első villát, és lesz valami prototípus belőle, bár állványos fúró nélkül nem szívesen sietném el ezt se.

2017. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
De miért nem jó egy pár kétforgáspontos hosszúbenyúlású filléres Longus arra a kempingre, amelyen gyárilag megvannak a felszereléséhez szükséges furatok? Nem kell megbarmolni és tapasztalatom szerint teljesen jól működik -főleg egy jobbfajta pofával (pl. BBB TriStop)
2017. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jobban szeretem, nem véletlenül lett egyeduralkodó. Könnyebben állítok szimmetriát, olcsóbb a csere, nekem kellemesebb a reakciója, mint bármilyen patkófék szörnynek, amit eddig próbáltam. Tervben van az áttételem drasztikus növelése, ez egy gyors kemping lesz. Egyszerű, üzembiztos féket szánok rá, azért ez maradt a jó terv.
2017. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, közben azért sikerült ráguglizni, köszönöm a tippet, rápróbálok. Még a vaskos gyerekbringa első keréknél jóval olcsóbb, és nincs vele plusz munka, súrolja a tökéletest (és csak annyi árnyékolja be, hogy nem hekkelgetek vele, pedig milyen dicső dolog az, mikor néha bejön!) :)
2017. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet de ha tényleg jót akarsz és nem valami gányolmányt akkor sokbafog kerülni.

Ugyanis a vázat hegesztés után illik hőkezelni,hogy megmaradjanak a jó tulajdonságai és ne egy itt-ott kiridegült girbe gurba csőhalmaz legyen.


Helyet huh sajna linket meghasonlókat nem tudok de ha keresel megtalálod őket.

Yasec-ő bringákat épit és vázat is.

A másik-Silvesán? Máriusz ő "ismert" váz hegesztő.

2017. dec. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!