Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Benti kerékpározáshoz mit...

Benti kerékpározáshoz mit ajánlanátok, kerékpár görgőt, vagy szobabiciklit?

Figyelt kérdés
Nekem is és páromnak is van 1-1 középkategóriás Cross biciklink, viszont a rendszeres mozgás miatt szeretnénk egy beltéri alternativát off szezonra, rossz időre vagy szimplán időhiány esetére. Elsősorban a görgő érdekelne, mivel van biciklink, és ezáltal a helyen is spórolhatnánk. Mennyire jók a görgők?

2018. jan. 8. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Már az olcsóbb görgők is jók, 900W körüli teljesítményt tudnak. Tacx vagy Elite 30-50eFt
2018. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. jan. 8. 12:20
 3/6 szlory ***** válasza:

Görgő akkor, ha más előnyt is látsz vele. Pl. helyet spórolsz, ahogy írtad. Vagy pl. tudsz játszani az ergonómiával, vagy ha nem kell, akkor pedig a már megszokott ergonómiával tekersz - ez nem kis "luxus".


Szobabicó viszont jó fogasnak :D. De tényleg, lehet, hogy helyet foglal, de a bicó meg koszol - olajos lesz a pizsi, ha elmész mellette - ilyenekre gondolj kb. További előny lehet, hogy szobabicónál van "foteles" nyereg, tehát ahol nem kell a kormányra dőlnöd, tudsz közben a kezeddel mást csinálni. Akár videójátékot játszani. :)


Anyagilag a görgővel jobban jársz szerintem.


Szerintem mindkettő másra jó, a fentiekkel remélhetőleg segítettem egy másik szempontból kiértékelni a lehetőségeket.

2018. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel rámutattál egyéb előnyre/hátrányra. A szobabiciklit pont azért nem szeretném, hogy később nehogy csak fogas legyen belőle :) Bár a videójátékozós tippel eljátszott a fantáziám :D


Illetve bérlakásban lakunk, a 2 bicikli még épp nem okoz gondot a lakásban, de mondjuk a nappaliban nem sok kedvem lenne még egy szobabiciklit is kerülgetni. Plusz nem is illik oda.


De azért köszönöm a választ!

2018. jan. 8. 17:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem görgőm van. Tacx-ből a legkisebb felett 1-2-vel. valamelyik, most nem tudom.

Komoly ellenállást lehet rajta beállítani.


- a saját bicajodat használod, tehát mire szezon lesz lesz a láncban, hajtás egyéb elemeiben bőven km.

- kell egy gumi is pluszban! a görgőkhöz kell spéci görgőzős gumi. A normál gumit megeszi a görgő!

- ha nincs a csoagban, akkor elsőkerék támasz is kell. Anélkül nagyon instabil.

- A szobakerékpárt az év 8 hónapjában kerülgetheted... vagy cipelheted tárolóba, garázsba.

2018. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat!
2018. jan. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!