Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A közlekedésben városi kerékpá...

A közlekedésben városi kerékpáron hogyan tudok szállítani 20kg súlyt?

Figyelt kérdés

Maga súly becsomagolt, táskában van. Mennyire befolyásolja az irányítást a 20kg? Még lehetséges vele biztonságosan közlekedni, vagy menjek inkább busszal?


Csomagtartó jobb a kormánynál, mert nem húz el és hátul van a súly. Könnyebb tekerni, mintha elől nyomná 20kg a kormányt lefelé.



2018. jan. 10. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én csomagtartóm 25 kg-t bír, de valamelyik kevesebbet. De igen, biciklivel hátsó csomagtartón lehet csak, ha nem tudod elosztani a súlyt, mivel egy nehéz táskáról van szó. Kormányra nem is hiszem hogy elbírná, másrészt nem tudnál kormányozni, ahogy írtad is! :)
2018. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szlory ***** válasza:

Nem viccből találták ki az első csomagtartót - persze ha a villán is van felfogatási pont erre. Túrázásnál bevett szokás.


És sokkal célszerűbb volna több táskára bontani. 2 hátul (+2 elöl).


Ha 1 táska van, kénytelen leszel ekkora tömeget középen elhelyezni, ez esetben magasan lesz a súlypont, ha dőlni kezd, esélyes, hogy nem tartod meg és-vagy a váz sérül, fejcsőnél. 20kg az átlag csomagtartónak a max terhelése.


Ésszel, lassan, nem kapkodva a kormányt. Azért nem halálugrásra készülsz, nyugi. :)

2018. jan. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van 5 állandó táska felszerelve a biciklire + 1 hátizsák a hátamon. Van táska fixen a kormányon, kis háromszögtáska a vázon, hátsó csomagtartón kétoldalt egy-egy ilyen biciklis táska, plusz egy le-fel akasztható nagy bevásárlószatyor (ebben szokott a súly java lenni). Félek hogy egyszer a csomagtartó leszakad / eltörik, meg kéne erősíteni vassal, egyelőre plusz drótokat kötöztem. Mindezekben tudok max 35 kilót elhelyezni, többet nem, mert aztán be is kell bírnom emelni az egészet a vonatba, és ugyan jó erőben lévő fiatalember volnék, de ilyenkor érzem, hogy a határaimat feszegetem.


Volt már nálam minden, amit el tudsz képzelni, 10 liter festék, 10 liter tej, tégla, deszka, laptop, krumpli, fűrészgép... Mert hát ugye én nem kocsival hordom haza a cuccokat. Hogy őszinte legyek, nem érzem magam teljesen biztonságban, ha így meg vagyok pakolva, igyekszem valami csendes földutas mellékutcákban haladni, nem szívesen szlalomoznék a Nagykörúton ennyi cuccal.


Legfőbb probléma abból adódik, ha a túlpúpozott táskák nekisúrlódnak keréknek, pedálnak... Kell némi gyakorlat a táskák felrakásához, elsőre mindenki megszenved vele, de aztán kialakul valahogy.


Olyat nem tudok elképzelni, hogy mit tudom én, felborulok, többet voltam biciklin, mint a saját lábamon... De azt már megéltem párszor, hogy kiszakadt valamelyik táska, azt szétgurult minden az országút közepén, inkább ilyeneken aggódok. Ha rendszeresen 20 kilós dolgot raksz egy táskába, az előbb-utóbb valahol megadja magát. Fékdrót is néha elszakadhat, szóval nem kell száguldani. Van ugye a bicikliknek egy max terhelhetősége, amit ilyenkor azért meghalad az ember, hogy őszinték legyünk.

2018. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tothp ***** válasza:
Egy szó, mint száz, ha egy darab nagy csomagod van, a legkisebb rossz, ha a hátsó csomagtartón van.
2018. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hátsó részre tedd , de a buszt hagyd ki mert két csomagba is nehéz vinni mint egybe is dög lesz . Akkor inkább autóval fuvarozd ha meg tudod oldani .
2018. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Liszteszsákot is láttam már, de tolták.

A csomagtartó legyen normális, ha csak egy összetákolt lötyögő vacak, akkor felejtsd el, és máshogy cipeld a cuccot, vagy told te is.

2018. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!