Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fitness biket/országútit meg...

Fitness biket/országútit meg lehet pakolni úgy csomagokkal, mint túrakerékpárokat szokás?

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Hiányoznak rola a csomagtartó elhelyezéséhez szükséges lyukak.


Nem arra tervezték.

2018. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, ez speciel pont nem probléma, mivel már rég megoldottam, igaz, eddig csak arra használtam rajta a csomagtartót, hogy a lakataim tároljam, s ne a vázat koptassák.
2018. febr. 7. 20:44
 3/8 szlory ***** válasza:

Ha a felfogatási pontok megfelelőek (gyárilag mindenképp), akkor tulajdonképpen meg tudod pakolni. Picit elővigyázatosabbnak kell lenned, különösen kerekek/fékek tekintetében - ha azokból viszonylag alap modelleket feltételezünk. Egy tárcsás országúti kerékszett esetén az egész tárgytalan - akár már egy átlagosan alap, 50-60e Ft-os árkategóriában gondolkodva. Azért szélesebb (30+) külsőt is javasolnék, kényelmi szempontokból is.


Alternatíva az okos pakolás, a csomagok tömegét 20-30kg táján maximalizálni, elrendezésben pedig nézd meg a "bike packing" mozgalmat, az kifejezetten koskormányos gépektől indult, meglepően sok mindent tudsz magaddal vinni - csomagtartó nélkül.

2018. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tothp ***** válasza:
Egy kormánytáska, nyeregtáska, XL-es váztáska összeállításhoz nagyon még extra rögzítő pontok sem kellenek. Ezek ìgy együtt akár 25liter csomagot képesek elnyelni, ami már elég sok mindenre elegebdő, ha ügyesen pakolsz
2018. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tothp ***** válasza:

Bikepacking.com

Itt jó ötleteket találsz

2018. febr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra gondolj még, hogy a vékony kerekek gyorsabban vesztik a nyomást, és már kisebb nyomásvesztésnél is felütéses defektet kaphatsz, főleg ha jól megpakoltad a biciklit. Úgyhogy ha nem akarod a műhelypumpát magaddal vinni, akkor lehetőleg szerelj fel ballonosabb gumit, ami még befér a vázba és indulás előtt mindenképp ellenőrizd a nyomást. Ha presta szelep van rajta, akkor vigyél szelepátalakítót. A benzinkutakon a kompresszor nem szokott 4-5 barnál nagyobb nyomást kiköhögni magából, de legalább azt bele tudd fújni a kerékbe, ha nagyon kell.
2018. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tothp ***** válasza:
Nagyon nem kell ettől megijedni 622x25-ös gumikon tekerek. 120 kiló vagyok. Felütéses defektem nem nagyon volt. Jó gumi és megfelelő nyomás. Esetemben ez kb 8 bar. Kell egy jó uti pumpa, mert defekt bármikor lehet. Még benzinkúttól távol is.
2018. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"hiányoznak a lyukak"


nekem quick release-s csomagtartóm van, nem kell hozzá lyuk.

ilyen, a sárvédő nélkül.

[link]


ezt csak az üléscső vázára kell tenni, nem kell hozzá lyuk. (mondjuk, az országútimon túl vékony az üléscső, de ezen könnyen segíthetünk.)

2018. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!