Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 1 óra spinning után miért...

1 óra spinning után miért nincs izomlázam?

Figyelt kérdés

2 napja voltunk spinningen. Ez volt az első alkalom. Mindent úgy és olyan tempóban csináltam, ahogy az edző mondta, mutatta.

Az egyedüli fájdalom, amit érzek, az ahogy a nyereg megnyomta a 2 lábam között :D

Utána 4 km-t sétáltam haza. Akikkel voltam, mindnek fáj itt-ott, nekem meg nem.

Miért? :(


2018. febr. 14. 16:10
 1/7 tothp ***** válasza:

Mert túl jó vagy. Ha edzés során nem éred el az aerob szintet, A tejsavképződés nem indul be. Nem leszel izomlázas. Legközelebb kicsit jobban tekerd fel a féket.

Na ezt valaki nálam okosabb biztosan alaposabban elmondja.

2018. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amikor az edző mondta, hogy állítsuk nehezebbre, mindig átállítottam.

És nem szoktam sportolni amúgy, csak napi 1-2 óra séta, szóval nem vagyok ehhez hozzászokva, azért is lepődtem meg :)

akivel sétáltam haza, már alig bírt menni szegény :D

2018. febr. 14. 20:31
 3/7 tothp ***** válasza:
Mérd a pulzusod. Edzés közben tartsd mindíg 140 környékén. Az edző csak azt mondja, hogy tekerj rajta2-3 fokozatot. Ha nagyobb terhelést bírsz, kezdheted magasabbról
2018. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahhoz kell ilyen speciális óra, nem? :) Vagy hogy mérjem, ha nem szeretnék ilyenre költeni sok sok ezret? :))
2018. febr. 14. 21:57
 5/7 tothp ***** válasza:

Kis kezed a nyaki ürőérre teszed. Óra gondolom van a falon. 10 mpig számolod a szívverésed. Szorzod hattal.

Egyébként 4000 ft ért már van ilyen alap óra. Decathlon. Néha lidl/aldi

2018. febr. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a tippet!


Egyébként még hozzátenném, hogy izzadtam rendesen, szóval megdolgoztatott, az tuti! Úgy folyt rólam a víz, hogy egy Duna lett alattam az óra végére :)

2018. febr. 15. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert kemény vagy mint a fagyott kutya lába! :)

Vagy a haverjaid piuhányak...

2018. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!