Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez milyen csavar? [KÉP]

Ez milyen csavar? [KÉP]

Figyelt kérdés

[link]


hogy kell keresni?

Torx 30 fej

27mm hossz

6mm szél



2018. febr. 27. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen kellett volna, de sehol nem talaltam. Az lett a vege, hogy uj menetet vagattam.
2018. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kulcsszavaknál feltüntetted hogy fék, tehát gondolom onnan szedted ki. Nekem is a hidr. tárcsaféknél volt ilyen torxkulcsos megoldás. Szerintem vidd be vasműszakiba hátha tudnak ilyet szerezni. Vagy szervizben..
2018. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Beírod a gugliba, hogy:


torx M6 x 25


és kiad egy csomó találatot


(a csavar hossza fej nélkül szabványosan ...,16,25 vagy 30, a fej hossza ahol nincs még kerekítve meg valszeg' 1,5mm 2 helyett, keregítéssel együtt vagy a süllyedése meg 2,1-ig valahogy, így valszeg' így sikerülhetett 27mm-t mérned hosszra. a torx csavarátmérő pedig bizonyára 3,9mm széles, csavarméretet pedig tolómérővel mérünk, nem vonalzóval, nem mérőszallaggal...)


a menetemelkedés meg ilyesmi érdekes még, talán a fej nagysága, meg az anyaga)

2018. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A csavarboltos mit mondott rá, mikorra szerez?

Vagy bicajszervízben voltál csak?

2018. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha nem konkrétan erre az alkatrész csavarra keres, nem jókat fog felhozni. Ebben a méretben a szabványos bolti torx csavarok tövig menetesek. Ez meg láthatóan nem az és működési szempontból ez fontos.

Az kéne pontosan, milyen fékből, honnan származik.

2018. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

csavarboltos azt mondta nincs, bicó bolt azt mondja nincs is ilyen a shimano katalógusban, és ha letöltöm a hidr. tárcsafék féktestjének ábráját mindent felsorolnak csak a féktest oldalát összefogó ezt a csavart nem.


igen, így kerestem rá, hogy M6x25 és találtam Stihl csavart de vidéken van, és maga a csavar nem drága 200Ft +szállítás, de most ezért nem adnék ki 2000Ft-ot szállítással egy kis csavarért, ha a sarkon is megkapom.


menetsűrűség, menetemelkedés, ezek mind kérdésesek, és csak puding próbájával tudom "lemérni", magyarul ha belecsavarozom.


(tolómércém nincs, ezért használtam a vonalzót, de szerintem ez sejthető volt :) )

2018. febr. 28. 09:03
 7/11 A kérdező kommentje:

még számozást sem kapott, az a kettő csavar pirossal bekarikázva. Furcsa, hogy nincs gyári számuk, és meg sem említi a rob*antott ábrán.


[link]

2018. febr. 28. 09:06
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Gondolom nem halsz bele, ha a pótcsavart nem torx kulccsal, hanem imbusszal kell meghúznod, Gondolom nem kell olyan iszonyat módon megtépni, hogy elkenje az imbuszt.

Akkor meg a belső kulcsnyílásúból simán rendelhetsz, vehetsz M6X35, nem tövig meneteltet (DIN912, így lesz 35 hosszod és ebből kb. 25 menethosszod).

Én javasolnám, hogy azért izmosabbat, nem 8.8-at, a 12.9 biztosan jó lesz. Feketét, ne horganyzottat. A savállót csak ezért nem ajánlgatom, mert kisebb szilárdságúak.

A Förch-nél pl. 1154 6 35 cikkszám alatt megkapod.

De biztos vagyok benne, hogy így, imbusz verzióban szinte minden csavarboltban ott van polcon.

2018. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


szerintem ez nem jó, de csak tippelem.



Az mindegy mivel hajtom bele, eddig torx kulcsom sem volt, szét is barmoltam imbuszkulccsal a torx csavart, most vettem végre torx-ot amivel csak az egyiket tudom kihajtani, a rosszat ötletem sincs mivel fogom illetve ezt a szétbarmolt fejűt szeretném kicserélni.

Szét akarom szedni a féktestet, mert szerintem a munkahengerben nem jól mozog a két gyűrű, de ez lényegtelen. :)


Korábban rossz csavart vettem véletlen, féktest rögzítő csavar néven futott, a képen a 11-es ábra, de az sajnos sokkal hosszabb, fűrészelni meg nem akarok, talán nem is egyezik a menetsűrűségük, menetemelkedésük.



mindegy, ötleteket köszönöm :)

2018. febr. 28. 12:53
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"szerintem ez nem jó, de csak tippelem."

DE miért?

Hossz, menetkialakítás stimmel,szilárdság elég. Legfeljebb kicsit kijjebb fog állni a feje, olyan helyen ahol ki nem xarja le. Meg imbusszal kell meghúzni, de ennyi.

2018. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!