Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 1x lánctányéros setup működik,...

1x lánctányéros setup működik, megéri?

Figyelt kérdés

29" Scott crosscountry(XC) bringám van 3x10 hajtással, hátul 11-36 fogas. Megtetszett ez az elöl egy dolog, és a véleményeteket szeretném kérni arról, hogy az első fogaskerék szettet megérné-e/érdemes-e lecserélni egy 30 vagy 32 fogas lánctányérra? Elég lesz-e így a 36 fogas a nagy emelkedőkre, vagy e mellé vegyek még egy 11-42-es kasszettet (vagy csak egy 42-es fogaskereket)?

Elöl 1 lánctányérral nem fog leugrani a lánc például hátratekerésnél?


(Elsősorban tapasztalattal rendelkezők véleményét kérném)



#1x drivetrain #1x lánctányér #kasszett #11-36 #1 by #30T #32T
2018. márc. 4. 18:42
 1/4 tothp ***** válasza:
Az, hogy mi elég, mi nem, az a kondiciódtól és a bringázási szokásaidtól füg függ. Tempós haladáshoz keveslem a 11-36 ot. 11-42 kazetta 42es tányérral szerintem mindenre elég. Kérdés, hogy a szervezeted nem igényel e kisebb lépésközöket. Ez megintcsak erőnlét kérdése
2018. márc. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szlory ***** válasza:

Elöl ún. "narrow-wide" lánctányért szokás alkalmazni, úgy nem fog ugrálni a lánc, a széles fogak megtartják.


Amúgy pedig nevetséges lehúzás, ahova a váltórendszerekkel viszik a népeket. Hajtottam 1x11-es fully-t, sajnos a konstrukció miatt lehetetlen volt 2 tányérral dolgozni, nem fért el a váltó. Én erőnlétet, utána egy 2x10-es rendszert javasolnék.


Nem mellesleg a meredek (ami egyéni ízlés kérdése) mászáshoz a 36 kevés lesz egy tfh. 32-es első tányérral. Főleg 29-es kerékkel, amit meg kell forgatni izomból, hogy elindulj.


Mindezek mellett szépen csináld meg a matekházidat, a jelenlegi tapasztalataid és áttételeid alapján. Hátha segít egy kalkulátor: [link]

2018. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: Értem, köszönöm 😊

#2: Igen, a narrow-wide ismerősen hangzik. És köszi a kalkulátort!


Mentek a zöld kezek :D

2018. márc. 5. 18:12
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Első tárcsa megdobható chaindoggal.


[link]

2018. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!