Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklit használtan, "reális...

Biciklit használtan, "reális áron" / olcsón, hol?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni bringát a nyár közeledtével használtan (trekking vagy országúti), de el vagyok képedve a teljesen felfordult magyar használtpiactól. Éltem kint Németországban, ahol 150-200€-ért Deore váltós 3-4 éves, szép állapotú bicikliket lehetett kapni. Itthon ugyan ez 400€ minimum, és még valójában le is vannak erősen használva. Szezon végi bolti áron hajlandó csak mindenki megválni a bringájától (nem is nagyon kelnek el....)


Tudtok esetleg magyarországon olyan helyet, ahol normális áron lehet használt biciklit venni? Vagy akár lehet környező ország is, csak ne 1000 km-re legyen, mint amit én tudok :D



2018. ápr. 12. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem pont lenne egy eladó. :)
2018. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szlory ***** válasza:

Visszakérdezhetek? Te hol tudnál ennyiért? Mert azért a néhány éves, deore felszerelt trekkingeket jellemzően 200EUR-tól felfelé (és 600 sem ritka) szórják, az egyébként németeknek "ingyenes" apróhirdető kiadásán az ebaynek. Lásd: [link]


300 EUR táján 4-5 éves, tárcsás-telós-deóros jellegű trekkingeket idehaza is el lehet csípni, magán hirdetőktől.


Persze abban mindenképp igazat adok (és nagyon szépen fogalmaztad meg), hogy szezon végi bolti áron akarnak megválni a bringáktól a legtöbben. Ezt én annak tudtam be, hogy magyarosan, "nehogymárátverjenek" és "alkudnikötelező" arcok, nullához konvergáló technika ismerettel próbálnak eladni mindent, aminek pl. nincs rejtett hibája (elhajlott villa, repedés, akármi - sok hasonlót láttam már, nevetséges).


Javaslok esetleg pár facebook csoportra feliratkozni tagként, illetve figyelni a Bikemag, Testbike, bringapiac, jófogás netes alternatívákat is.

2018. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tothp ***** válasza:
10 éves de láthatóan alig használt fullos trekkinget vettem 85 euroért. Németországban az embereknek több pénzük van, mint tárolókapacitásuk. Nagyon olcsón ki lehet fogni dolgokat.
2018. ápr. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szlory ***** válasza:
TP:10 éves. azt én is tudok, nekem 3-4 éves, alig hajtottakat szerezz 200 alatt légyszi, ha most arra jársz :D
2018. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Baden-Württemberg tartományban a használt piacon.


50€-ért vettem 8 év körüli deore váltós montit közepes állapotban. De 50€ volt, 12 500 Ft!

Haverom szintén 50€ért vett picit fiatalabb és lényegesen jobb állapotú, carbon vázas, szintén Deore váltós montainbikeot. Azokat a csodákat, amiket én csak nyugger bringának hívok, és itthon 30 000 Ft-ot minimum elkérnek érte, kint 40€-ért dobják utánam.


A 200€-s csodákat sajnos nem vettem meg, mert tudtam csak rövid ideig leszek kint, hazahozni pedig nehezen tudom.

2018. ápr. 13. 11:43
 6/6 szlory ***** válasza:

Na igen. Az, hogy az árhoz a szállítási költséget is számolni kell, máris reális kereslet-kínálat görbét rajzol fel. Amúgy nem para, itthon is láttam már használt piacos filléreseket, de gondolj már bele. Ott sokan veszik-kidobják (mert pl rájönnek, hogy semmit nem csinál vele), itthon viszont aki megveszi, azért, mert használni szeretné. Aztán persze ha mégsem (lélekgyengék itthon is vannak nyilván), jön a nehogymán' fizessek a hülyeségemért.


Viszont a lomisnak pénzbe van a behozatal, sőt, kint is drágulnak a beszerzési árak. Tényleg olyan források kellenek, ahol nincs jelentősége/árutudata a piacnak. A szakosodott eladók (hazai recycling matadorok is) kiművelték magukat az elmúlt tizenx évben, már tudják, mi mennyit ér, ha kell, bontják, eladják alkatrésznek, stb.


Nem is olyan rég itt sopánkodott valaki, hogy bezzeg Hollandiában az idehaza tanyabájknak hívottat van pofájuk 60-100e Ft-ért kínálni. Szóval akkor relatív, kinek mi az olcsó-drága? :)


Én tartom az ökölszabályt, hogy makulátlan állapotban egy bringa első nap veszít jelentőset az értékéből (hacsak nincs gari, miegymás), utána viszont már keveset. Ergo, egy 4 évvel ezelőtti, amúgy 200e Ft-os bringa idén sem lesz 50e Ft, csak ha valakinek nagyon gyorsban kell a pénz. 100ért viszont reálisan gyorsan eladható, ha nincs érdemi baja. Ha meg valami eladási trükköd is van - akár többért is.

2018. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!