Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagyvonalakban mennyiből...

Nagyvonalakban mennyiből úszhatnám meg a javítását a bringámnak?

Figyelt kérdés

Tudom hogy konkrét számot nem fogtok tudni írni, de megközelítőleg szerintetek mennyiből javítanák meg a bringám? Egy régi 87-es de jó állapotú országúti bringáról van szó.


Hibái:

Hátsóváltó bovden kell bele, plusz a bovdenek bovdenházak felújítása, fékek, váltók beállítása, kerekek centírozása. Ezen kívül már csak esztétikai hibák vannak, de azokkal jelenleg nem nagyon foglalkozok mert nem vészesek.


2018. ápr. 29. 15:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja meg a középcsapágyat akarom kicseréltetni monoblokkra.
2018. ápr. 29. 15:13
 2/12 anonim válasza:
11-13e ft
2018. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az nem is sok, köszönöm a választ.
2018. ápr. 29. 15:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana szétszedni és összerakni és megnézni, hogy minden oké-e vele, letisztítani, aztán bezsírozni/olajozni a dolgokat rajta, stbstb
2018. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha sokat állt, akkor valszeg' gumicserék is és egyéb dolgok is szükségesek lehetnek
2018. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A centirozáson kivül, nem egy nagy ördöngössék magadtól megcsinálni ezeket, rengeteg hasznos videó van a neten, hogy mit hogy kéne.
2018. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A bovdenes móka az 5-6ezer.

A fékek váltó beállitás.na azt nem tudom.

Centirozás:3ezer körül.

A monoblok nem biztos,hogy mennifog. Nem anno 2ezer volt a csere +az új cucc.


Mennyit állt?

Mert sanszos egy gumi csere. Láncra is rákéne nézni:mosás olajozás.

Fékpofák?

Én eltennék egy 25öt mindenre számítva.

2018. ápr. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, a gumicserét elfelejtettem írni. Azt is kell. Kb 4-5 hónapja áll.
2018. ápr. 30. 08:52
 9/12 anonim ***** válasza:

4-5hónap az semmi. A gumi kora számit inkább.

10+éves ne legyen.

Nekem van 8éves gumim,remekül szuperál.

2018. ápr. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4.-5. "tegnap 15:21" válaszadó vagyok


Gumifüggő is, meg hogy fűtött helyiségben volt-e tárolva vagy erkélyen... aztán van olyan gumi, amit 1-2 év után kirepedezik, meg olyan is, ami sokáig nem...


Meg kell nézni mi az ábra vele...


2 belső kb. 2 ezer forint

2 külső gumi meg lehet akár 2x 2-3 ezer is, de az nem fog mindent kibírni... ami frankó minőség, esetleg kevláros vagy valami, meg jóval nagyobb nyomást kibír, mint amire fújja az ember - hogy egy kátyunál, döccenőnél hirtelen megnövekszik a nyomás ott a gumiban, ahol leér és könnyebben defekt lehet (és van egy minimális nyomás is, ami alá nem érdemes fújni), szóval a frankóbb minőségű külső gumik darabja inkább 5 ezertől indul felfelé


Máris 10+ ezernél járunk és csak gumik anyagára, ha ezt se te csinálod meg, szervizdíjra is számíthatsz még 1-2 ezer HUF-t


Bowden nem sok, talán egy ezres sacc/kb, de nem a legolcsóbbat érdemes abból se venni, mert az jobban nyúlik (és újraállítani kell a váltót-fékeket és a fékhatás se lesz olyan jó, ha rugalmasabb a bowden). Bowdenházak szintén akárhányszor akárhány száz forintok, úgy összességében anyagárban 2 ezer talán vagy 3 ?

De a cserék, a váltó-fékek beállításai munkaidő, ha nem te csinálod meg


szóval bowden-bowdenház csere és váltó-fékek beállításai

minimum 5 ezer (de valószínűleg több lesz az....)


Kerékcentírozás 2x 1-2 ezer forint


Egyebek: bringa letisztítása, beolajozások, bezsírzása alkatrészeknek, stb szintén jó pár ezer HUF


Amennyit leírtál eddig minimum 20-25 ezer pénz

És lehet, hogy esetleg lehet vele még valami....


pl.: lötyög a középrész, vagy kattog valami csapágy, megnyúlt a lánc, recseg a kormány (anyagfáradási repedés gyanú - nekem egyszer kettétört így a kezemben egy)


stb


Amúgy nekem is össze kéne raknom-javítanom a bringám, de amellett, hogy a kerékcentírozáson kívül mindent megcsinálok, ki kéne cserélnem kb. a fél bringámat, és brutálisan a zsebembe kéne nyúlnom, mert már minden baja van, pl. fékváltókar se akar nagyon váltani, szinte minden alkatrészben benne van nem is tudom hány tízezer km, stb...

2018. ápr. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!