Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Középcsapágyat mennyiért...

Középcsapágyat mennyiért cserélik ki szervízben?

Figyelt kérdés

Középcsapágy, monoblokk... nem tudom mi magyarul a szakkifejezés rá (angolul bottom bracket).

Szóval mennyiért cserélik ki kerékpár szervízben, ha viszem az alkatrészeket(a berakandót).

Ahogy néztem elég speciális szerszámok kellenek hozzá, rá is kerestem de jó párezer alatt nem jönnék ki így. Szervízben meg max negyed órás meló csak nem húznak le olyan sokkal.



2018. máj. 1. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Szervizben is pár ezer ft, ha viszed az alkatrészt.

Hiába negyed órás meló, nem úgy működik, hogy begurítod a bringádat, és ott megvárod, hogy gyorsan kicseréljék a cuccot (hacsak nincs nagyon pangás, de tavasszal ilyenre ne számíts). Még a negyed órás szerviz is egy megkezdett munkaóra, és a szervizesek nem percalapon számláznak.

2018. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alex Fly ***** válasza:

Általában 1-2 ezer forint.

De elég elterjedt üzletpolitika, hogy a hozott anyag beépítése többe kerül, mint az ott vásárolt alkatrész beépítése...

2018. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szlory ***** válasza:
1500-2000 várható. Sürgősségi felár is lehetséges, külső alaktrész felár is. Egy megfelelő szerszám jellemzően 2-3 csere árából jön ki, kell egy lehúzó és egy monoblokk be/kihajtó. Legjobb, ha csak adapter, amit villáskulccsal meg tudsz "hajtani". Egy bringánál nem hinném, hogy nagyon megéri a fáradozást, főleg mert rendesen meg kell csinálni, ha nem szeretnél lötyögést vagy egyéb bajokat (és persze kihajtani sem mindig olyan egyszerű, ha valaki beletépte, mint állat)
2018. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. máj. 2. 19:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Ősszel vittem cserére a középcsapágyat , 2300Ft volt a monoblokk ott vettem a szervízbe de elvittem a bringát mert 3 nap benntartás után adták volna oda . A többi helyen 2-3 hét múlva értek volna rá . Ekkora volt a hajtás . Szomszéd adott célszerszámot és saját kulcsokkal kivettem a régit , a hajtóművet levettem ezek külön 20 - 20 perc volt oldószerrel . Aztán kitakarítottam a menetet az újat bezsíroztam bepróbáltam . Ez a művelet és hajtókarok felrakása szintén 35-40 perc volt . Erre nagyon kevés a 15 perc és mák ha rögtön neki állnak és később mehetsz érte . Ez a munka 2-3 ezerért potom pénz ...
2018. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ok, de egy profi, aki nap mint nap ezzel foglalkozik azért talán hamarabb végez. Plusz te a saját bringádon dolgoztál jó, hogy maximalista voltál és több időt szántál rá, de egy szervízesnek az csak 1 bringa a 100-ból nem fog annyit pepecselni vele. Neki az a gazdaságos, ha minimális idő alatt a legtöbb munkát végzi el.

Am ne mondd, hogy ez max 20 percnél tovább tart egy hozzáértőnek:

https://www.youtube.com/watch?v=HSRS_rn5fEA

2018. máj. 3. 18:43
 7/7 szlory ***** válasza:
15-20 perc alatt teljesíthető rutinnal. Takarítással együtt. Legalábbis az átlagos rendszerek cseréje. Pressfitesek vagy pl. a Race Face megoldásai picivel pepecselősebbek.
2018. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!