Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Meg éri-e megvenni egy régebbi...

Stunt man kérdése:

Meg éri-e megvenni egy régebbi versenykerékpárt?

Figyelt kérdés
Találtam ismerősömnél egy elég jó állapotban lévő régebbi versenykerékpárt.Meg szeretném venni de nem vagyok benne biztos hogy meg éri.Nekem csak bicikli útra,esetleg aszfaltra kellene mivel elég sokat ingázok,és hobbi szinten is kerékpározok.

2018. máj. 21. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
attol fugg menyibe kerul, és h azt megengedheted-e, de ha hobbim az lenne akkor egyszer vennek egy 1millio folottit, és tobbet nem kene vazra koltenem
2018. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért a régebbi versenykerékpárok között is nagy a szórás. A pontos típus, fénykép alapján lehet megmondani. Valaki egy régi Csepel Apollót is úgy jellemez, hogy "régebbi versenykerékpár".
2018. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak anyit tudok rólla hogy DISKUS márka.
2018. máj. 22. 17:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Ok, kerestem pár képet a "diskus kerékpár" kifejezéssel. Úgy tűnik, hogy ez német márka, egy 27-es kerékhez való váz lehet. Ez azt jelenti, hogy mindenképpen szopás lesz a fékekkel. Én max 15 kHUF-ot fizetnék egy ilyen bicikliért, mert tudom, mennyi macerát veszek vele a nyakamba.
2018. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Áh.. értem,köszönöm a választ! De nem értek anyira a bringákhoz és meg kérdezném, hogy miért lesz macera a fékekkel?
2018. máj. 27. 08:56
 6/9 anonim ***** válasza:

A régi szabvány szerinti felniméret 630 mm átmérőjű (ez a 27-es), az új 622 mm (ezt nevezik 28-asnak, ami ne tévesszen meg, ez a kisebb). A fékpofák meg adott helyen vannak, valamennyit lehet állítani, de nem sokat.


Két választásod van. (1) Régi szabvány szerinti kereket használsz, ami acélfelnis, és ótvarul fog rajta a fék. (2) Új szabvány szerinti kereket használsz, ami alufelnis (jobban fog a fék rajta), de cserébe szopás lesz a fékbeállításkor, mert nem oda esik a felni, ahova kéne neki. Létezik a probléma megoldására spéci fék (úgy hívják, hogy hosszú benyúlású), de mindenképpen nagyobb lesz az erőkar, ami gyengíti a féket.

2018. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mostár érem mire figyeljek.
2018. máj. 28. 05:41
 8/9 A kérdező kommentje:
*mostmár értem
2018. máj. 28. 05:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen :-)
2018. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!