Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék nagyobb átmérőjű...

Szeretnék nagyobb átmérőjű tárcsát. Mostani 160mm Szeretnék: 180-203mm és egy hozzávaló hidraulikus féket. (? )

Figyelt kérdés

Viszont azzal nem vagyok tisztába, hogy mindegy-e, hogy milyen típusú tárcsa kell egy adott fékbetéthez? Vagy mindegy?

Azt tudom, hogy, majd kell egy adapter.

Mindent amit az ilyenről tudni kell azt le tudnátok írni?

Előre is köszi! :) Ha valami nem tiszta, kérdezz! :D



2018. máj. 22. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Előre is szeretnél?


Ha lecserélsz egy 160as bowdeneset egy 203as hidrásra, az el fogja csavarni a telódat.

2018. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, akkor inkább 180-as

Az már nem rongálja ugye? (telót)

2018. máj. 22. 17:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Előre is igen
2018. máj. 22. 17:11
 4/7 szlory ***** válasza:

Minden telóhoz megírják, mit visel el maximum. Ha nem írták rá, akkor 160-at. Hátul nehezen rogyna meg a támvilla, de szélsőséges eset előfordulhat.


A tárcsákhoz általában megírják, hogy gyantás (organic/resin) vagy szinteres (metallic/sinter) betéttel javasolt használni. Attól eltérni nem ajánlott, de lehet. Max nem állsz meg olyan gyorsan. ;)

2018. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha valami olcsó teleszkópod van, arra max. 160. A RockShox és Fox modellek 200ig bírják.

Veszel új tárcsát. Mivel magasabb, kell adapter is hogy megemelje a féktestet.

Beállítod hogy ne súroljon, gurulsz.

Resin only szokott ráírva lenni azokra a tárcsákra, amit fémes betéttel nem lehet használni.

Veszel resin (alias gyantás) vagy ha kell fémes betétet, a fékeddel kompatibilist és használod. Ha nem kopott a mostani betét, maradjon.

2018. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy olcsó-e?

Rockrider 6.3-as

Hol tudom megnézni, hogy mennyit bír a teleszkóp?

2018. máj. 25. 21:31
 7/7 anonim ***** válasza:

A telónak van gyártója.

A gyártónak web oldala.

Ott pedig találhatóak specifikációk.

De elmondható,hogy egy gyári bringa jól van összerakva.

Nem bitos hogy jobban jársz a 200as pizzával.

2018. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!