Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bringát vegyek?

Milyen bringát vegyek?

Figyelt kérdés

úgy gondoltam fogok tudni max 70 000- ig, de bajban vagyok.

Nő, 98 kg, 174 cm magas, aszfalt + kevés terep is Budapest külső kerületében- heti 2-3x 10 km körül, vagy kevesebb :( és valamennyit tartania is kellene.

Mit vegyek


2018. máj. 26. 15:57
 1/7 TR75 ***** válasza:

70000-ért egy új Csepel Landridert tudsz venni. Ez "városi" bringa, merev első villával, változattól függően agyváltóval vagy láncváltóval.

Vagy valami hasonló felépítésű bringa (tehát városi (city)-trekking).

Terep... attól függ, mit értesz alatta, ha kemény földút, akkor azon még simán elmegy egy ilyen bicó.


Használtan komolyabb bringát is találsz, esetleg már első teleszkóppal is.

2018. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi,
2018. máj. 26. 16:42
 3/7 A kérdező kommentje:
agyváltós vagy láncváltós a jobb?
2018. máj. 26. 19:25
 4/7 TR75 ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy attól függ.

Városban elvileg az agyváltós. Kevesebb fokozat, de jobban bírja a strapát.

A láncváltós bringákon a fokozatok száma bőven 20 fölött lehet, ami kényelmesebbé teszi a tekerést, viszont kényesebb rendszer (kosz, rozsda, kopás), és ha sokat váltasz vele, akkor nyilván gyorsabban elhasználódik. Tehát előnyösebb hosszabb tekerésekre, ahol lehet, hogy több fokozatot használsz, de azokat tovább is.

Az én Landrideremen láncváltó van, sokat váltok vele városban (plusz szoktam vele kicsit csavarogni is), hát, két év alatt megeszik a bringa egy szettet hátul (racsni, lánc, de elől a nagy tányért is elkoptatja). Igaz, én járok vele télen-nyáron, szóval kap esőt, havat, télen a munkahelyemen egy fedett bringatárolóban fagyot is, sós latyakot az utakon... Nyilván ha kevesebbet használod, akkor arányosan tovább bírja (nekem olyan évi 3-4000 km kerül bele).

Az is igaz, hogy csak egy Shimano Tourney szett van rajta. Az meg eléggé a Shimano kezdőkörében van.

2018. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2018. máj. 26. 20:55
 6/7 tothp ***** válasza:
Az agyváltós mindenképp tartósabb dolog. Kisebb a karbantartás igénye. egy alap 3 fokozatból szerintem mondjuk egy "pesti oldal" simán teljesíthető. a várhegy mondjuk már húzósabb...
2018. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

alig hiszem, hogy átmennék Budára :) félek a forgalomtól

Ha biztonságosan lehetne bringázni a 10, kerületből max a Blahára bringáznék melózni

2018. máj. 27. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!