Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érezhető kattogás gurulás...

Érezhető kattogás gurulás (NEM tekerés) közben. Mi ez?

Figyelt kérdés
Főleg nagyobb erejű tekerések után, de nem közben hallok és érzek is kattogást, mintha hátulról vagy a hajtókarról jönne. Megmozgattam a kerekeket, fogaskerekeket, pedált, semmi sem laza, stabilan a helyükön vannak. A kattogás időszakos, van amikor nem jön elő, de ha igen, akkor a kerék fordulatszámával arányos. Mint mondtam, csak szabadon gurulás közben van kattogás, tekerés közben nincs. Ezt mi okozhatja?
2018. jún. 5. 17:24
 1/4 Alex Fly ***** válasza:
Ha csak szabad gurulás közben jelentkezikb akkor első körben a kazetta/racsni a gyanúsítottam...
2018. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel írtad, hogy tekerés közben nem tapasztalod, így a hajtókart kizárhatod.

Nekem is gyanús a racsni, bár a csapágyat sem zárnám ki. Ipari csapágyas a hátsó agy?

2018. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem ipari csapágyas.

Most egyébként azt vettem észre, hogy tekerés közben is néha minimálisan, de hallani/érezni kattanást. Viszont szabad gurulás közben elég erősen.

Hétfőn elviszem szervízbe, mert képtelen vagyok rájönni mi okozhatta.


Jut eszembe, nemrég lett lemosva a bicó, csak utána jött elő a kattogás. Nem mosódhatott ki kenés, vagy mégjobb, ment be vízzel együtt valami szilárd anyag (mondjuk minikavics) olyan helyre ahol kattogtatni tud? Megnéztem minden meghúzható dolgot, semmi sem laza :/

2018. jún. 7. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:
De igen, kimosódhatott.
2018. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!