Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Teleszkóp becsúszóját lehet...

Teleszkóp becsúszóját lehet papír zsebkendővel takarítani?

Figyelt kérdés
Suntour xcr teleszkóp. Most lett meg. Jó retkes + olajos dzsuva összegyűlt rajta, és letakarítottam. Amikor jó erős lámpával átvilágítottam, láttam, hogy tele van nagyon kicsi karcokkal. Lehet csak túlfújom a dolgokat. Elvégre a por + zsír azért nagyon tudja dörzsölni a teleszkópot. Egyébként ez már az xcr 32, '17-es széria.
2018. jún. 10. 20:14
1 2
 1/13 szlory ***** válasza:

Valami mikroszálas kendő kéne neked inkább. (Aldi/Lidi, 5db-os csomag 700 Ft?!)


A lényeg, hogy enyhén nedvesített (hogy mivel, azt mindenki magának dönti el, hite szerint - szappanos víz, wd40, féktisztító, becsúszószár-ápoló, ...) ronggyal leszeded a cuccot róla, utána szárazzal áttörölöd.


Minden használat után. Perverzek és ritkán tekerők használat előtt is.


A nagyon kicsi karcok annak a jele, hogy nincs felületkezelve a becsúszó és/vagy a lehúzóknál felgyűlt a retek és a gyűrű azt maga alá szorítva szépen nekiállt "polírozni" a cuccost. Ha csak ennyire látszik, még nem liheged túl, de ideje lesz normálisan takarítani, ha szeretnéd élve látni jó sokáig.

2018. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2018. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Wadmalac ***** válasza:

Én a helyedben szétborítanám, mert a használt telókban belül bújik a pokol bugyra.

Nemrég vettem egy KTM montit XCM MLO 100-assal, kotyogott, ezért vettem új vezetőperselyeket és szétszedtem felújításra ez a látvány fogadott:

[link]


Szóval elpolírozgathatod a felső részt nyugodtan, csak minek, ha belül meg így néz ki.

2018. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Wadmalac, minek vettél perselyeket? :D

Nem ér az semmit sem, ha már kotyog! Tágulhatott a láb, kophattak a becsúszók, vagy mindkettő egyszerre.


Én is jártam már így, sajnos a képek már nincsenek meg, de az eladó visszautalta a pénznek a felét. Hát igen, ha már a nyak rozsdás, az már gyanús. Amúgy milyen vastag már annak a csóri xc villának a nyaka, lol :D Azt hittem, hogy te nem veszel ilyen olcsó villákat, mi célból vetemedtél erre? :D

Becsúszó védő esetleg [link] ?

2018. jún. 12. 14:33
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként nem az xcm-el van a baj. Tény, hogy könnyen rozsdásodik, de ha figyelnek rá nem lesz semmi baja.


Egyébként bízok benne, hogy a belsejének nincs baja új teleszkóp lévén. Szétszedni sem akarok, a decathlon eléggé allergiás az ilyenekre.

2018. jún. 12. 14:43
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

"Nem ér az semmit sem, ha már kotyog! Tágulhatott a láb, kophattak a becsúszók, vagy mindkettő egyszerre."

Elmondom, kotyogás megoldva.

Itt két dolog tud meghalni, becsúszószár meg ez a persely, az alu alsó rész masszív dög.


"D Azt hittem, hogy te nem veszel ilyen olcsó villákat, mi célból vetemedtél erre?"

Komplett KTM Knoxville montit vettem hatvanért, szerinted kötözködtem én egy villakotyogáson?


Becsúszó védő sajnos nem ér semmit, mivel nincs semmi légkivezetése (ezzel pótolták a csillapítást), mozgás közben röhögve beszívja a vizet, mocskot, zsírúj szimmering esetén is.

Simán előző tulaj xart rá, hogy állt benne a víz.

2018. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen?? Megoldódott a kotyogás?

Hát akkor bocs kolléga! Facebook-on sokszor téma a kotyogás, és ezeket a Sala féle top szerelők írták.

Lehet hogy ilyen kicsi átmérőnél nem annyira hajlamos tágulni. Mennyibe vetted a perselyeket? Csak azért kérdezem, mert nekem is van itthon egy régi xcm. Lehet érdemes lenne új perselyeket tenni bele, én eddig azt hittem semmit nem ér a csere. Egyébként az ismerősöm suntour xct-je két hónap után ugyanúgy kotyogott, mint az én 5 éves xcm-em, szóval majd 300 km után írd már le mennyire kotyog a tiéd :)


Ilyet vettél? [link]


Ne haragudj, de ebben mi volt 60 ezer forint?

Szerintem nagyon drága volt használtan, én 90 ezerért vettem újat. Rockrider 520, kb hasonló felszereltséggel, és a teleszkópja egy 40 ezres xcr 32.

2018. jún. 12. 15:26
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom fényezni a btwin bicajokat, de ez tényleg brutál jó!

Nagyon tartózkodtam, és féltem tőle, de a 27,5"-os kerekeivel is kenterbe veri a 10 éve 100 ezer forintba kerül 26"-os bicajomat. Pedig fordítva kellene lennie. Na mind1, ez brutál stabil, jól kanyarodik, jól mászik, eltalálták a geometriáját. Vagy csak a 26"-os bicajomnak nagyon pocsék a geoja ...

2018. jún. 12. 15:38
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

"Igen?? Megoldódott a kotyogás?


Hát akkor bocs kolléga! Facebook-on sokszor téma a kotyogás, és ezeket a Sala féle top szerelők írták."


A kotyogást kivette a persely, de akármennyire felcsiszoltam, a berohadt becsúszószárakon nem tud segíteni, a rugóút egyenetlen. Majd egyszer komplett csere lesz.


"Ne haragudj, de ebben mi volt 60 ezer forint?"

Nem teljesen azonos a felszereltség. Az enyémen Alivio minden, csak a hajtókar ugyanez a vacak.


Hát, azért azon a BTwin-en tényleg csak HASONLÓ a felszereltség, megnyugtatlak, azért a KTM-ért ez igencsak jó pénz volt.

2018. jún. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor vegyel teleszkopot, nem nagy osszeg. Ev elejen 23 ezerert talaltam zsir uj levegos recon-t.
2018. jún. 13. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!