Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől mozognak a hátsó kerékné...

Mitől mozognak a hátsó keréknél a fogaskerekek?

Figyelt kérdés

Tudom, így látatlanban kissé nehéz, de hátha.


A bicikliszerelő egyre inkább kontárnak tűnik, mert sokadik nekifutásra sem tudta megcsinálni.


Cserélt tavaly hátsó felnit is, de pár héten belül nagy nyolcas lett benne.

Most is nyolcas van benne, mozognak a fogaskerekek, ahogy forog a kerék. kotyogott is.


Már felváltani sem tudtam, erre láncot cserélt, bowdent meg fogaskerekeket, de 1 óra biciklizés után meg kotyogni kezdett ismét.


Nem tudom, mi lehet a gond, a tengelyre tippelek laikusként.

Nincs más szerviz a közelben, egyedül kéne vhogy megoldanom.



2018. jún. 12. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél új racsnisort mert az új lánchoz az való , tengely is cserés mert okozhat gondot ha kopott hajlott , de a 8as kihúzása kötelező . A racsninak van egy imbolygó mozgása amit a szabálytalan kerekek forgása fokoz látványban .
2018. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy?
2018. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

60 kg vagyok, férfi :D

Nem a súlyom lesz a gond.

2018. jún. 12. 16:42
 4/7 A kérdező kommentje:

# 1/3


Van új racsni is.


Igen, pont arra lennék kíváncsi, h egy hajlott tengelynek milyen hatása van. Okozhatja-e a problémákat, mert minden mást már megcsináltak, mégis újra és újra nyolcas lenne benne.

2018. jún. 12. 16:44
 5/7 szlory ***** válasza:
Vennék egy új hátsó kereket, komplett. 8e Ft egy nevenincs Beretta. Gyorszarasat, a merev tengely a múlt. Lánc marad, racsni helyett sor. Ugye nem 6 sebességes? :)
2018. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Ilyesmit én menetes hátsókeréknél tapasztaltam. A racsni imbolygása alap, a rossz minőségnek köszönhető, a tengely pedig igen könnyen görbül a csapágyazás helye miatt...

Ha nálad is ez a helyzet, akkor cseréld le egy kazettás rendszerre.

2018. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Ez az, tengelygörbület sem kell, csak a menetes racsni menetét ferdén vágták rá az agyra.

A szerelő ebben nem hunyó.


"Cserélt tavaly hátsó felnit is, de pár héten belül nagy nyolcas lett benne."

Nem lehetetlen, hogy xarul centrírozott, de szerintem inkább xar küllők és gyenge felni lett véve.


"Már felváltani sem tudtam, erre láncot cserélt, bowdent meg fogaskerekeket, de 1 óra biciklizés után meg kotyogni kezdett ismét."

Mi, a keréktengely?

Sajnos a hibaleírásod is annyira laikus, hogy nem lehet megmondani, szerelő volt-e béna.


A fogaskerekek enyhe nyolcasozásának egyébként semmi köze az általad leírt össze gondhoz, egyiket sem az okozza.

A leírtakból ítélve annak a hátsó keréknek elég véres lehet a nyaka, és tutira inkább kompletten cserélném egy KAZETTÁS agyas újra, abból is van olcsóbb, nem kell ide űrtechnika.

Gyanítom, hogy hátul csak 6 gangod van, kazettás agyra is létezik hatos sor, ma már ritka, de beszerezhető. Egyszerűbb, mint átállni nagyobb áttételszámra, váltó- és váltókar-cserével.

2018. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!