Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Meghajlott a váltófül, egy...

Meghajlott a váltófül, egy fokozattal lejjebb vált, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A farolást gyakoroltam, amikor a hátsó kereket megemeljük egy picit, és oldalra tesszük.

Ki is esett a kerék, nem teljesen, ilyen már fordult elő máskor is. A gyorszár rendesen megvolt húzva. Azt írják, hogy annyira húzzuk meg, amennyire kézzel lehet.

Szóval amikor 8-asban van, akkor a 7-esen megy a lánc hátul. Állítsam hozzá a váltót, vagy kalapáljam ki a váltófület, vagy vegyek újat? Egyébként lx váltóról van szó.


2018. jún. 13. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Előbb visszahajlítanám pl satu két pofája közé 1-1 pamut darabot tennék és finoman húznám fokozatosan egyenesre . Letesztelném , aztán ha marad a gond szereznék újat .
2018. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hmm félre értettem , nem a kanál hajlott hanem a fül , azzal lehet nem érdemes játszani mert vagy lazább öntvény vagy kemény rideg anyag és nem drága tétel ...
2018. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ilyesmi: [link] .

Honnan tudhatom milyen kell nekem?

Azért mégis csak megpróbálom visszahajlítani. Szaladozás a városban is idő. Váltót ugye nem jó ötlet hozzáállítani ?

2018. jún. 13. 21:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, nem is ettől történt. Amikor kigurultam a kapun, már akkor is rosszul váltott.
2018. jún. 13. 21:11
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként így használhatom nyugodtan? Pár hétig is? Nem árt a váltónak, vagy bármi egyébnek?
2018. jún. 13. 21:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Pont ma hajlítottam vissza az enyémet fogóval ( amúgy nem értem miért ilyen gyenge anyagból készítik), elég gány és hosszútűvon nem megoldás, mert gyengül az anyag. Elvileg ezek a papucsok nem drágák vidd el szervizbe és beszereznek neked egyet.


Ha meg hajlítgatni akarod, akkor nem kell kalapács elég egy erő-kombináltfogó.

2018. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Te hogyan hajlítottad meg? Csak levetted a váltót, ráfogtál, és visszahajlítottad? Vagy betetted satuba?
2018. jún. 13. 21:35
 8/10 szlory ***** válasza:

Azért készül a fül gyenge anyagból, hogy ha lehet, ne törjön semmi! (Váz, váltó)


Nyilván így kisebb erőhatástól is elhajlik. De az elhajlásból is jobb, ha ő, mintha a váz támvillázata.


Ki van találva, szerencsére okosok által. Tessék ezt elfogadni, úgy nyugalmasabb. :)


Ha beszerezhető fül, mindenképp be kéne szerezni. Lefotózod, leméred, a többit a boltban intézik.


Addig is a váltót be lehet (kéne) állítani és persze imádkozni, hogy ne hulljon szét a teljes váltás, mert egy elhajlott fül (ugye biztosan elhajlott?!) máshol is gondot okozhat.

2018. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kísérleteznék , 1500Ft nem tétel a biztonságért . Ez a barkányolás olyan mintha kidurrant légzsákot akarnának befoltozni és visszatenni az autóba ...
2018. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mindegyik bicajomhoz van pluszban 1-2 db. még a biciklis táskába is berakom ha hosszabb túrára megyek.

Arra való, hogy eltörjön, elhajoljon és ezt a filléres cuccot kelljen kidobni ne a váltót, vagy rosszabb esetben a vázat.


Mehetsz a kiegyengetettel is, de akkor semmiképp ne terheld nagyon meg, mert általában repedések keletkeznek benne a hajlítgatástól és sokkal kisebb erőlhatásnál már törni fog mint amire tervezték.

2018. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!