Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Javítható e a kerékpár karbonv...

Akalawago kérdése:

Javítható e a kerékpár karbonváza ha repedés keletkezik rajta? Hogyan?

Figyelt kérdés

2018. júl. 17. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Elviszed egy szakszervizbe (ahol javítanak karbon dolgokat). Nem hiszem, hogy sok ilyen céget találsz:)

Meg se próbálkozz a Mekk Elek-módszerrel, ez nem egy acél cső, amit hegesztővel és sarokcsiszolóval helyrepofozhatsz.

2018. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán.

Persze vannak módszerek de azok màr sosem lesznek olyan vázak mint az eredeti.

A fö problema,hogy a váz darbajait miután összerakjàk "megsütik" és ezálltal nyeriel vegső szerkezeti merevségét a váz.

Na most ha ez valahol sérül akkor baszhatod,nem lehet szetszedni/kivágni belölle egy darabot és ujat rakni a helyére.


A módszer leinkább cső esetén működik ahol a repedést lefedik.

Cső csatlakozásnál biztosan off a váz.


Ha keresel valami céget akkor hajó készitőkkel beszélj az van magyarországon is bringàs karbonos nincs.

2018. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szlory ***** válasza:

Kerékpár szakágban legalább 1 magyar építőt ismerek, aki karbonnal dolgozik, illetve 1 céget.


Azt kétlem, hogy építés mellett foltozgatást is vállalnának ismeretlennek. Viszont a hajóépítőkkel nyugodtan próbálkozhatsz. Náluk rengetegszer kell javítani, hogyha repedés, kisebb törés a probléma, gond nélkül helyreállítható. Persze némi kockázat és többletsúly fog jelentkezni, versenyző evidens, hogy nem vállalja, átlagpolgárnak meg demokrácia van.

2018. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Igen a zokni sem a legjobb volt. A selymes szovestol igen messze volt.


Kozben neztem hogy leteznek valami fajta szilikon anyagu (vagy azt is tartalmazo) zoknik kimondottan arra hogy a feltorest megakadalyozza.


De lehet a boltba is visszamegyek ahol a korit vettem. Ugyanis az alapvetoen profi jatekosoknak arul felszereleseket, csak gor/jeg korival es kiegeszitokkel foglalkoznak. Tuti nem en vagyok az elso akinek tori a kori a labat. Es van megoldas.


Most mar kicsit banom hogy nem a prori versenykori legolcsobb valtozatat vettem. Igaz 3x annyi mint a hobbi kori amit vettem. De az mar termoformazhato. Tehat vasarlas utan a lab formajara igazitjak egyedileg. Csak hat annyit meg nem korizok hogy profi hokijatekosoknak valo korit vegyek...

2023. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Utolso voltam:

Elnezest... mobilon irtam, es nem vettem eszre hogy kozben oldalt valtottam es ez mas kerdes mar.

2023. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!