Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi kattog a pedálnál?

Mi kattog a pedálnál?

Figyelt kérdés

Általában terhelésnél (néha az sem kell neki) kattan egyet jobb oldalon valami (a pedálnál tekerésenként mindig egyszer). Mi lehet ez?

A kerékpárom egy vadonatúj CUBE (2018-as), tehát nem egy szar valami... Remélem csak váltóállítás kell neki!



2018. júl. 26. 10:24
 1/3 szlory ***** válasza:
100%

A Cube nem rossz, de attól még az alkatrészeket nem ő gyártja! Ez nem az autóipar, hogy ráhatásuk volna a beszállító terméktulajdonságaira.


Elsőre akkor higgyünk a pedálban. Csavard ki, tegyél be másikat. Legjobb, ha gyakori a kattogás, akkor otthon kipróbálod (cseréld fel a pedálokat szerintem a teszt erejéig a bal-jobb oldalon). Ha a hang is elköltözik a túloldalra, megvan a ludas. AZTÁN AZONNAL VISSZA a pedálokat. Ha nem ma kezdted, akkor egy régi szutyit tegyél be helyette, ne cserélgesd az oldalakat.


Gondolom mindig ugyanabban a hajtókar állásban kattan - hol? Súrlódó, vagy inkább pattanó hang? Máshonnan biztosan nem jöhet? (nyeregrész-váz-akármi)

2018. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanott, ugyanabban a pozícióban, kifejezetten a pedál/váltó irányából, jobb oldalról. Olyan érzésem van legtöbbször (egy 200 000 Ft-os biciklin), mintha egy széthajtott postásbiciklit tekernék (nyilván csak a hang miatt, az élmény még megvan, de ez egy kicsit elvesz belőle)...

Köszönöm a választ, és várok még többet is! :)

2018. júl. 26. 14:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a pedál a ludas, én is ezt hittem hónapokig aztán kiderült, hogy a nyeregcső a vázban, pont akkor kattant, amikor egy adott helyen nyomtam erősen a pedált, a megoldás az volt, hogy kitisztitottam, a vázat ott ahol a nyeregcsővel érintkezik.


Ha nem clipless a pedál, akkor nem hiszem, hogy azzal lenne a gond, de ha biztos vagy benne cseréld le egy 500 forintos műanyagra és azzal nézd meg, hogy kattog-e.

2018. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!