Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mik ezek az óriási gumikkal...

Mik ezek az óriási gumikkal rendelkező biciklik?

Figyelt kérdés
Csomó ilyet látok a városban. A kerék átmérője akkora, mint bármelyik más kerékpáré, de a gumi van vagy 10 centi széles. Ez milyen típusú bicikli, mi a funkciója ennek a nagy guminak?
2018. aug. 6. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Fatbikea neve, és ilyenekre (is) lehet használni. [link]
2018. aug. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Fatbike a nevük, homokos, havas, saras utakra vannak eredetileg. Meg jól tompítják az úthibákat, nagy divat lett mostanság.

[link]

2018. aug. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szlory ***** válasza:

Az, hogy városban látod, inkább kivagyiság, mint racionalitás. Ezeknek az úttalan út a hazájuk. Viszonylag olcsón be lehet szerezni és a nagy gumi helyettesíti a kisebb teleszkópok rugózását. De most már bőven sokféle elsőtelós fatbike van. Meg elektromos (pedelec) is.


Ha valaki szeretné élményszámba vinni a túrázást a "vadonban", de nem szeretne megtanulni mindenféle technikát ahhoz, hogy vad terepen boldoguljon, annak jószerével csak előnyös lehet egy fatbike. Ha pedig motorral szerelik, tényleg minden terepen elboldogulsz, ahol amúgy régen csak gyalogtúrásan mentél. Az #1 hozzászóló szuper videót linkelt, megmutatja, meddig lehet fokozni a terepezést egy ilyen disznóval. Ehhez azért bőven kell technika is, nem csak a bringa.

2018. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Így van, városba annyira praktikus, mint egy Humvee.

De trendi.

Egyébként szerintem erre is érvényes, amit valaki egyszer az off-road autókra mondott: arra van kitalálva, hogy még elérhetetlenebb helyeken tudjál elakadni.

:D

2018. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem csak ez az, aminek a jelenléte számomra érthetetlen a városban. Csomószor látok például downhill bringákat, félméteres teleszkópokkal. Azzal mi a jó eget lehet csinálni a Deák téren? :D
2018. aug. 6. 16:07
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
Aki nem csak villogni ment ki vele, az esetleg kis triált gyakorol illetve alapból DH-s, nincs másik lova és kénytelen ezzel kijönni, még ha városban teker is. Vagy éppen úton van a fogaskerekűhöz.
2018. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szlory ***** válasza:

Na, aki a könnyű, pici triál bringa helyett DH géppel gyakorol, azt külön üdvözlöm. :D


Az meg azért tudom, létezik, hogy csakegybringámvan, de ha már ennyire speciális az az egy - ugyan mennyiből áll egy városit is tartani? De befogom, nekem sem kettő van. Hm. mondjuk nem is egy.. :)


Én azt szokom mondani: ha ilyen fura szerzetet látok a belvárosban, akkor 2 lehetőség adott.

1) remélem, hogy csak átutazóban van a célpontjához

2) ez egy hülye papagáj. de inkább remélem az 1-est.

2018. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
fatbike nem jó semmire, nehezebb tekerni mint a simát, akkora tapadása van a guminak hogy egyszerűen nem akar menni, de jól néz ki
2018. aug. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

"Na, aki a könnyű, pici triál bringa helyett DH géppel gyakorol, azt külön üdvözlöm. :D"

Mármnt a DH-zás triálosabb részeit, bringakezelést gyakorolja. Azt azzal kell, amivel amúgy is nyomod, különben pl. éppen a súly miatt nem lesz azonos.

Látok én országútisokat is kicsit triálkodni, pedig az a bringa sem erre való, de néha jól jön egy kis ilyen rutin.


Mindenesetre én sem akarok túlzottan jóhiszemű lenni a városi villantókkal, magam is ismerek DH géppel városban papagájkodó alakokat, akik nem hogy terepen, de még Wimbledon füvén sem jártak még a géppel. :D

2018. aug. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!