Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagy ember biciklit vásárolna....

Nagy ember biciklit vásárolna. Tippek? Infók lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban úgy döntöttem hogy kinőttem a 6-8 évesen kapott biciklimet, és újat szeretnék vásárolni. A mostani rendszeresen szétesett alattam, egy kb 16-20 éves 26"-os Strada bicóról van szó.


Na most nincs egyszerű dolgom, mivel 216 centi vagyok és 120-130 kiló körül mozgok. Bicózni napi szinten terepen és városban vegyesen egy minimum 2 órát szoktam.


Arra gondoltam hogy nekem egy teleszkópos-összteleszkópos bicóra lenne szükségem, azonban az anyagi keretem nem sokat enged táncolni, egy 100-as körül (max +20k) keresnék.


Fontos megjegyeznem, hogy az átlagos hátsó tengelyeket én napi szinten görbítem/töröm, szóval egy korrektebb, erősebb darabra volna szükségem, olyan váltóval és lánccal ami hatalmas erejű tekerést is kibír, a mostanit simán eldarálom ha nagyon beletaposok, törik a váltó, kopik a fogaskerék, szakad a lánc.


Nagyon méltányolnám a segítségeteket, kérlek ha esetleg van köztetek profi, az segítsen, munkába járáshoz és szórakozáshoz egyaránt szükségem volna rá. Esetleg használt bicót is elfogadnék.



2018. aug. 7. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bizony a hosszúszárnyú bálnák sem erőltetik, hogy bármi áron találjanak egy igényeiknek megfelelő VolksWagen Golfot, ami ki tudja bírni ezt a hatalmas testet.


Na, a te helyzeted ugyanilyen a kerékpárral.


Vannak dolgok, amiket nem szabad erőltetni...

2018. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi? Adjam fel? Jogosítványom nincsen, mivel biciklivel jóval gyorsabban odaérek ahová akarok a városban mintha autóznék vagy tömegközlekedést használnék, valamint a hiánya is elképzelhetetlen lenne számomra.
2018. aug. 7. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy tőlem kell megtudnod, de a kerékpárokat az esetek 99%-ában "normális" emberekre tervezték. Sajnálom. :(
2018. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Várok még egy picit azért vele, hátha valaki ad valami elborult tippet, vagy linkel biciklit, és esetleg be is válik/működik.
2018. aug. 7. 19:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ekkora keretből még az első teleszkóp is felejtős, nem hogy az össz. Nem akarsz te még teleszkópokat is rendszeresen javíttatni. Esetleg használtan egy első telós beleférhet. Én cross trekkinget keresnét a kapható legnagyobb vázzal. A súllyal nem lesz gond, én is ekkorával kezdtem bringázni. Váltóból, láncból, lánckeréksorból pedig kénytelen leszel megvenni a legjobbakat ilyen terhelésre.

Ha terepre, ugratáshoz, tehát durvább használatra tervezel, akkor ennél sokkal komolyabb kerettel kéne egy XL-es MTB-t vadásznod, átütő tengellyel. Ezek a bringák használtan is 200 körül indulnak, össztelóval pedig inkább 350+. A használt vételt megnehezíti, hogy ritka a nagy méterű váz a használt piacon.

2018. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szlory ***** válasza:

120 ezer forintért vegyél BKV bérletet, éveset.


Egy megfelelő kerékpár jelenkori technikákkal 150 kilót is biztonságosan elvisz városban, erdei (nem hegyi) terepen.


Kezdd el átszámolni, hogy ha most van 120-ad, akkor havonta mennyit tudsz a sportolás-egészség-logisztika célokra elkülöníteni. Gondolok itt arra, hogy az emberek hajlamosak:

1) a biciGlit faszéknek gondolni és elképzelhetetlen nekik, hogy pl 1/2/3/400e Ft-nál ugyan miért és miként lehet drágább egy új kerékpár - ha nem átverés meg divat.

2) elfelejteni, hogy ez rezsiköltséggel is jár. namost: havi bkv bérlet 10e, sportolásra egy edzőbérlet, sportszer, akármi, szintén havi 5-15e ft. ha ezt a két költségvetést nem okosban spórolni akarná, hanem belefeccöli - máris kijön, hogy 120e ft önrész és mondjuk 12x20e ft törlesztőrészlet. 1 év alatt kifizet egy olyan bringát, amit ha okosan választott meg, sokkal tovább lesz társa - vagy ha változnak igényei, normális áron eladhatja.


Ennek megfelelően segítség a következő. Neked ehhez a mérethez az XXXXXL bringa kell. Nem részletezted a felhasználás terep-város voltát, ebből akár monti is lehet, akár más. Monti felé hajlok, ott ugyanis a súlyod miatt átütőtengelyre és "boost" támvillára volna szükséged. nnamost ebben a pillanatban ugrott fel az árcímke 300 felé. használtan pedig ritka, a te méretedben pedig felejtsd el.


röviden tehát: van bicaj simán neked is (talán méretben nem lesz a legjobb, de a súlyod nem gond). viszont a végösszeg magasan 120 felett. a fenti javaslaton kívül van más megoldás is, de az már kockázatvállalással jár, abban én nem kívánok dönteni helyetted.

2018. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Használtat nézzél szerintem. Van egy hasonló adottságokkal rendelkező ismerősöm, aki szintén teker.
2018. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

100ezerért nem kapsz semmit

de ha teszel hozzá akkor azért vannak jók amik kibírnak

[link]

2018. aug. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fogyj le kicsit! Nem kell túl sokat.

Az én 110 kilómat elbírják a biciklijeim.

Egyik sem spéci erősített valami, hanem sima normál kerékpárok.

2018. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Amit én javaslok neked, az a fakocka :D


De most viccen kívül... 100 ezerért??? Ráadásul fully-t? Te több, mint dupla olyan súlyú vagy, mint én, és mivel egyiken sem vagyunk elhízottak, így a fizikai erőd is a duplája lehet. Nem egy elhízott ember vagy, aki alig bírja mozdítani a bicajt. Már ha csak abba belegondolok, hogy a kézszorításod dupla olyan erős, és a súlyod is... Szóval vennél egy alap bicajt hidrós fékkel, fékezéskor négyszer akkora erőhatást küldenél egy teleszkópra, mint én. Persze csak ha ugyanazzal a sebességgel mennénk, nyilván sokkal jobban is megtudod tekerni. Szóval mondjuk egy xct, vagy xcm teleszkópot akár könnyedén ki is törhetnél nagyobb tempónál egy erősebb fékezéssel.


Tehát én azt mondom, hogy amilyet te akarsz, azt nemhogy 100 ezerért nem kapnád meg, de NEM IS LÉTEZIK! Csak mert gondolom egy könnyen tekerhető xc, vagy túrabicajt szeretnél, ilyen nincs!

Vegyél használtan 200 ezer körül valami dh, vagy inkább enduro bicajt kicsit drágábban. Az utóbbinak akár mindkét teleszkópját is le lehet zárni, szóval jól tekerhető cuccok ezek.

2018. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!