Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tisztelt Fórumozok! Túrakerékp...

Bonya kérdése:

Tisztelt Fórumozok! Túrakerékpár vásárlás előtt állók, a bicóra szánt összeg (200. 000- 300. 000Ft) között. Kérdezném ki milyen márkát ajánlana, szívesen olvasnék véleményeket kinek hogy vált be a kerékpárja?

Figyelt kérdés
Kb:70% aszfalt és 30% könnyű erdei út használatara kellene. Napi táv 50-100km között. (Olvasgattam utána és egyre nehezebb a választás a márkák között. )

2018. aug. 18. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szűkítsd le a kört trekkingre -országútira , melyik kényelmesebb stb aztán jöhetnek a márkák és felszereltségük áraik összehasonlítása .
2018. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Trekking kerékpár kellene, Márkák amire gondolok első körben: Cube,Hecules,Kross
2018. aug. 18. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy elsősorban a márkanéven múlik, hogy mit érdemes megvenni. Meg kell nézni a felszereltséget, árakat, súlyt, és ezek alapján lehet választani. Persze az abszolút noname kategóriát nem árt elkerülni, de a felsoroltak és még sok más is gyárt minőségi bringákat. Nekem merida és kellys cross trekkingjein vannak. Mindegyik jó gép.
2018. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szlory ***** válasza:

Megállítanálak én is, egy másik dolog miatt.


Trekking? Merev villával vagy kell a teleszkóp? (Ez szubjektív, 70-30 arányban szerintem fölösleges a telót vinni, több okból is)


Ha merev villa, akkor: láttál már gravelt? Ezek után is biztosan trekking kellene?


Az 50-100 / nap már a koskormányosokkal praktikusabb, de még a "szokásos" trekking-túragépekkel is teljesíthető, lassabban ámbár több luxussal haladva. Míg egy gravel 8-10 kiló, addig egy trekking 14 táján mocorog majd, amiből csak a rugósvilla megeszik +1.5kg-ot. Mindkettőre tehető sárvédő/csomagtartó. Egyiken függőlegesebben ülsz, másikon fekvősebben. Ha nem voltál még koskormányossal, előtte tesztelni érdemes, hogy bírod-e és egyáltalán bejön-e.


Utána térjünk rá valóban arra, hogy melyik gyártó melyik modellje jöhetne szóba. Cross-trekkingből sokat és sokan gyártanak, gravelből szűk a terep, de pl. a Cube mindkettőben dolgozik. A Merida is jó opció, ellenben ár-érték arányban a bajor elfenekeli az ázsiaiakat. De volt már nálam mindkettő - csupán másért szeretem egyiket-másikat. ;)

2018. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!