Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan méretezik a bicikliket?...

Hogyan méretezik a bicikliket? Többi lent

Figyelt kérdés

Honnan tudom meg, hogy a biciklim hány cm-től hány cm-ig alkalmas? Neten már néztem de belezavarodtam...

Van egy biciklim 26 os kerekekkel az mekkora méretre jó?



2018. aug. 21. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:

vázméret van, ami kerékmérettel szokott párhuzamosan lenni collban megadva,


pl. 26-os kerékméretnél páros vázméret van, ha jól tudom, 18-20-22 stb.



egy 180cm feletti-körüli embernek már 20 colos kell, belső lábhossz szoktak méretni, mert önmagában a testmagasság nem feltétlen mérvadó, van erre kalkulátor.



aztán kérdés növésben van-e az illető, 1 évre veszi, 10 évre veszi?

2018. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) és akkor azt honnan tudom meg, hogy ez mekkora váz?
2018. aug. 22. 10:10
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint a nyeregvázcső hossza a vázméret. Nekem pl. 49,5 cm vagyis 19" és 182 cm vagyok. Most mértem le, nem mintha fogalmam lett volna róla, a biciklim 30 éve megvan, és számomra tökéletes. Bár akkor örült az ember, ha egyféle 26-os kerekű MTB-t kapott valahol, szóval ilyenen nem kellett agyalni. Azt nem tudom, honnan veszik, hogy minden bicikli egyforma arányú, tehát a nyeregvázcsőből adódik a két kerék távolsága is? Nem igazán akarom elhinni...

2018. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát én aztán nem tudom:"D
2018. aug. 22. 16:24
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól mértem nekem a vázcső kb 46 cm ami kb 18 inch azaz 168 és 178 cm között jó, én 168cm vagyok.

De most így már én sem értem amit az előző válaszoló se. Én úgy érzem a kormány túl közel van hiába benne vagyok a méretbe...

2018. aug. 22. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!