Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 10-es hátsótengely menete...

10-es hátsótengely menete szabványos? Cseréje megoldható tüzépeken kapható menetes szárral?

Figyelt kérdés

Elhajlott a hátsó tömör tengelyem. Nálunk a bicikliboltban ezer forintba kerül az új tengely. Ezzel még nem is lenne baj, nem csóróskodok, de arra gondoltam, hogy veszek egy nemesacélból készült m10-es menetes szárat, és az örök élet. Azt írják 700 N/mm2 a szakítószilárdsága. A bicajhoz való tömör tengelyeké mindössze 400 N/mm2. Nálam eléggé igénybe van véve, szóval szerintem megérné az a +10 perces fűrészelés, későbbiekben egy újabb elhajlott tengely cseréje sokkal több idő.

A kérdésem az, hogy nem tudjátok milyen szabványokat használnak ezeknél? Elvinném az anyacsavart persze, és rápróbálnám. Ha esetleg lötyög egy kicsit, az ugye nem baj? Kónuszt úgysem fog elmozdulni a kontraanya miatt, a szár menete pedig jó erős lehet, szerintem jól rálehet húzni.

Azért is gondolkoztam ezen, mert kónuszos agyhoz normális anyagú tengelyt nem lehet kapni! Egyébként egy bike+ agyam van, és olyan szépen belehet állítani a csapágyakat, mint egy ipari csapágyas kerékagyat, szóval ezt sem szeretném lecserélni.


2018. aug. 22. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a szálra kapható menetes szárak normál menetűek, a biciklitengely meg valami sűrűbb, talán 10x1-es.
2018. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.: Kösz a segítséget!

Most néztem meg a menetét, 1 cm-en 10-et számoltam össze, eltaláltad.

A menetes szár minden bizonnyal normál menetes, valószínűleg ebben is igazad lesz. A normál menet milyen sűrűségű? Nem lesz kompatibilis, ugye?

2018. aug. 22. 17:47
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez lenne jó hozzá [link] , nem?
2018. aug. 22. 17:51
 4/11 anonim ***** válasza:
M10-esnél 1,5mm a menetemelkedés.
2018. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Méretre jó, de azért ezek elég hitvány anyagból vannak.
2018. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A legjobb, amit találtam [link] . Ez már jó lenne, nem?

Egyébként szerintem a bicikli boltban kapható tengely is 4.8-as.

2018. aug. 22. 18:05
 7/11 anonim ***** válasza:
A 8.8-as már jó lehet. Ebből kijön pár darab.
2018. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jaja, 17 cm-es a szabványtengely, kijön belőle 6 darab :)


Kösz szépen, sokat segítettél!

2018. aug. 22. 20:14
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Azért nem árt az óvatosság.

A 3/8" 26 tpi-s tengelyt simán M10X1-nek lehet nézni. Még el is tudod kezdeni összetekerni, de aztán szépen megszorul és szétcseszed.


"Elvinném az anyacsavart persze, és rápróbálnám."

Mindenképpen.

Ezzel ki is tudod védeni az összecserélést.


Javaslom a váltást a húzózáras csőtengelyre. Még ha hihetetlenül is hangzik, erősebb, mint a tömör. Egyrészt jobb anyagból készül, másrészt a húzózár előfeszítése nagy pluszt ad a merevségbe.

2018. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9.: Persze, nagyon szép és jó a csőtengely, mindegyik cr-mo-ból készül, csak nem csúszópapucsos vázba! Tőcsavarossal is állandóan szenvedek, mert mindig elmozdul benne a kerék!


Másik dolog, hogy a sima xc bicajomból már kétszer kifordult a hátsókerék, pedig jó erőseb megvolt húzva!

2018. aug. 23. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!