Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nehéz, lopásbiztosabb zárat...

Nehéz, lopásbiztosabb zárat vettem a biciklimre. Érdemes szerintetek ott hagyni a tárolónál?

Figyelt kérdés
Kórházi tároló, főleg ott dolgozók hagyják ott a biciklijüket, de teljesen nyitott, kamera nincs, viszont többen mászkálnak arrafelé, tehát nem annyira félreeső hely. Minden nap ugyanoda rakom le. Hagyjam ott a zárat? Eddig hátizsákban cipelgettem, de kezdem unni, kényelmetlen, nehéz.
2018. aug. 23. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Zárd le vele a bringát, arra való!
2018. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy az otthagyod, éjszaka megbabrálhatják, és másnap már könnyű kinyitni, mikor a biciklidet lezárod vele. De szerintem nappal ugyanúgy megbabrálhatják, mikor le van vele zárva a biciklid, szóval én nem érzem ezt komoly kockázatnak. Nálunk az egyetemen jópár otthagyott zár van a tárolón.
2018. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első választ nem tudom értelmezni.

Másodiknak köszi :)

2018. aug. 23. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Oké, én értelmeztem rosszul a kérdést, már becsúszott pár fröccs. :) Nem találkoztam még olyannal, aki mindig csak egy fix helyen zárja a bringát, és ott tartja a zárat. Azt hittem, hogy ott nem zárod a bringát, és azért cipeled. :)

Nincs hozzá a bringán tartó, vagy valami, amire rá tudod rakni? Lopásbiztos zár az nálam U-lakat, lánc, vagy "hajtógatós", acéllapokból készült. Ezekhez vagy van tartó, vagy a láncot a nyeregcsőre lehet tekerni. Nálam mindig ott van a zár, mert nem csak egy helyen zárom le, hanem bárhol kellhet.

2018. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

rakd ra bicajodta b.az.dki.


Nincs ertelme otthagyni, a nyomi gyerekek szetba.szhatjak a zarad, es aztan nemtudod bedugni a kulcsod vagy ki se tudod nyitni...

2018. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
@2: nem teljesen. A tolvaj általában kerüli a feltűnést és a konfliktust. Fényes nappal egy lezárt kerékpárt nem fog hosszabb időn keresztül babrálni, mivel előfordulhat, hogy valaki kérdőre vonja vagy megjelenik a kerékpár gazdája. Egy éjjelre otthagyott üres lakattal ennek sokkal kisebb a kockázata. Több odeje van arra, hogy nyithatóvá tegye (ebben az esetben mikor nappal lezárod a kerékpárod, akkor pillanatok alatt ki tudja szabadítani) vagy nyithatatlanná (és akkor te sem tudod lezárni vele a géped)...
2018. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!