Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek?

Milyen kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés
201 cm és 103 kg vagyok, szeretnék olyan kerékpárt venni ami megállja a helyét hosszabb hegyvidéki túrán is, 90%-ban aszfalton, csomagokkal ( ez a távlati tervem ). Már néztem trekkinget, crosstrekkinget, mountain bike-ot is de nem tudok dönteni. Mindegyikre mást írnak előnyt, hátrányt. Árban kb 150.000 Ft-ot költenék rá. Néztem Csepel Woodlands-t, KTM-et, Krosst, Meridát, Gepidát. Cube-t, V fékest, tárcsafékest, írják hogy alacsonyabb árnál inkább V fékest érdemes mert a tárcsafék gyengébb minőségű lehet, a testbike-on ugyanakkor meg olcsóbb árú tárcsafékest felpontoznak 5 csillagra ezért már teljesen tanácstalan vagyok, előre is megköszönném ha tudnátok segíteni.

2018. szept. 3. 10:18
 1/1 szlory ***** válasza:

Cross trekking való ide. Ha csomagoknak nincs számottevő tömege, akkor akár a koskormányosok is jöhetnek arra a 10% egyéb terepre (ami gondolom dimbes-dombos-gyökeres, nem sziklás út), azok közül a gravel leginkább.


150 000 Ft-ba sok minden nem fér bele, főleg, ha újat szeretnél. Csepel Woodlands Cross vagy Neuzer Courier CX a fentiekre két magyar példa, ami az árkategóriához is mérten létezik.


A V-fék bőven jó neked, ha nem tervezel zord időjárásban tekerni (sárdagonya, szakadó eső). Ha mégis elkap, technikás bringás megoldja ezt is, de nyilván lassabban picit, ésszel. Karbantartás, egyéb tekintetben is hasznos volna ez az "igénytelensége", szemben a tárcsával. És az is igaz, amit olvastál, az olcsóbb kaliberben kétes, ill. hullámzó minőségű fékeket lehet vásárolni. Hozzáértő nélkül nem igazán ajánlott.


A 201 centiddel leszel picit bajban, arra ilyen "62-es" méretet kéne kb keresned vagy ha montis mérettábla, akkor 23", vagy XXL. :) De persze ezek csak a konfekcióméretezések, a legjobb, ha próbát tudsz tenni.

2018. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!