Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kezdhet el nyikorogni...

Miért kezdhet el nyikorogni egy 3 napos kerékpár első kereke? Nem tudom eldönteni, hogy a kerékagy vagy a tárcsafék felől jön-e.

Figyelt kérdés
3 napja vettem az új biciklimet. Az első kerékagy környékéről folyamatos nyikorgást hallok, ha forog a kerék, még akkor is, ha nem ér talajhoz. Mi okozhatja ezt?

2018. szept. 12. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

3 napos bicikli esetén elég nagy merénylet mindkettő, de kizártnak tartom, hogy a kerékcsapágy legyen az, egy új biciklin ennek még jó állapotúnak kell lenni. Ha felemeled a kereket és oldalirányba próbálod mozgatni és kotyog, vagy ha kiveszed a kereket és próbálod mozgatni az agyat fel-le és kotyog, vagy körbetekered az egyet kivétel után, és nem teljesen sima a járása, akkor az lesz az. Nem az lesz, csak leírtam a biztonság kedvéért, megnyugodhatsz, illetve később is tudni fogod, hogyan kell agyat ellenőrizni.


A tárcsa ér hozzá a betéthez, 99%. Próbáld olyan szögből nézni, hogy beláss a betét és a tárcsa közé, minimális hézag van köztük. Ha ez forgás közben eltűnik és akkor hallod a zajt, amikor eltűnik, akkor az az. Ha kiveszed a fékbetéteket (ilyenkor ne húzd be a fékkart, mert kiesnek a pistonok), visszarakod a kereket és nem hallod többet, akkor szintén a fékek. Fékbetét vissza, meglazítod a csavarokat amik a féknyerget a vázhoz fogják, kerék megpörget, fék behúz, a nyereg rászorul a tárcsára, vissza erősíted a csavarokat és elvileg jó lehet. Ha még mindig rossz, akkor valószínű görbült a tárcsa. Óvatosan pörgeted körbe a kereket, ahol hallod a zajt és látod, hogy hozzáér, ott szabad kézzel húzd meg egy kicsit a tárcsát jó irányba. Kb ennyi.

2018. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:
Egy 3 napos kerékpár az esetek többségében garanciális. A legegyszerűbb szervizbe vinni, hogy csinálják meg -ezzel azt is elkerülhetedb hogy szakszerűtlen beavatkozás miatt megszűnjön a garancia...
2018. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tényleg a tárcsafék volt. A Decathlonba bevittem, és pár perc alatt beállították.
2018. szept. 14. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!