Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A gombelemmel működő LED-es...

A gombelemmel működő LED-es bicikli lámpák kb. mennyi ideig képesek világítani egy elemmel?

Figyelt kérdés
Decathlonban vettem a biciklimet lámpával felszerelve.

2018. szept. 19. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A jobb minőségűek akár 1 évig is.

Mindenesetre a gombelemest nemigen javaslom, mert sokkal drágább bele az elem, mint a ceruzásba (kivéve ha ócskapiacon vagy búcsúban veszed).

2018. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nyilván igen erősen függ attól, hogy mennyit használod a lámpát.

Én heti 20 percet, nem, régóta, úgyhogy még sajna sok idő lesz, mire kiderítem, hogy az én lámpáim meddig bírják.


De az elemek sem egyformák, a biciklijeink km órája hol egypárszáz, hol sokezer km-t bír, hasonló használat mellett.

2018. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"A jobb minőségűek akár 1 évig is."

Ez alatt mit értesz? 1 év folyamatos világítást? Mert nem specifikáltad, hogy az 1 éven belül hány órát világít.:-)


"Mindenesetre a gombelemest nemigen javaslom, mert sokkal drágább bele az elem, mint a ceruzásba (kivéve ha ócskapiacon vagy búcsúban veszed)."

Alapjában véve nem az árával van a bajom, hanem hogy gombelemből az újratölthető magasabb feszültségű, mint ami most van a lámpában nem újratölthető, így félek kisütné a LED-eket...

2018. szept. 20. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 1 évet úgy értem, hogyha éjszaka tekersz vele 2-3 órákat, akkor.

A LED-ek kisülése miatt ne aggódj, ez idáig egyszer nem fordult elő. Ellenben a gombelem jóval drágább, mint a hagyományos ceruza, szóval lehet többe kerül a leves mint a hús.

2018. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Az 1 évet úgy értem, hogyha éjszaka tekersz vele 2-3 órákat, akkor."

Minden éjszaka?

2018. szept. 20. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a lámpa energiatakarékos, és nem a legócskább vacak, akkor hellyel-közzel kibírhatja egy évig, ha napi 1-2 órát kerékpározol vele éjszaka. Lehet, hogy a 6. hónaptól már csökken a fénye, de bírni fogja.
2018. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!