Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpáros szemüveget...

Puma5 kérdése:

Milyen kerékpáros szemüveget válasszak?

Figyelt kérdés

Elég régóta kerékpározok terepen és aszfalton egyaránt. Eddig nem foglalkoztam sokat azzal, hogy minőségi szemüveg legyen az orromon, csak éppen valami védje a szemeimet a széltől oszt jól van...

De most szeretnék szintet lépni. :)


A pénzt sem sajnálnám egy drágább szemüvegre sem.

Olyan szemüveg kellene, amelyik nem párásodik és alkalmas a terepen, erdő közötti biciklizésre.

Illetve időnként ránksötétedik az erdő között, jó volna hogyha olyankor is tudnám használni.


Nézegettem a Rudy Project csúcsmodeljeit, de elvesztem köztük.

Egy fotokromatikus lencsés használható sötétben is, vagy olyankor inkább egy sárga/narancssárga lencsés jobb ?



2018. okt. 6. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem cserélhető lencsés van.

Ha várható,hogy útközben sötét lesz viszek maggam még 1pár lencset és jóvan.


Nekem nem páràsodik,és ha minőségibb akkor nem is szabad párásodnia.


A fotokromatikusat kihagynám,egyrészt lassú (amit néztem 8s alatt vált) drága,és volt olyan (ismerősé) hogy full szembe nappal ugyan olyan világos volt mint este.


Este:inkább vìztiszta lencse. A sárga/narancssárga az kontrasztkiemelő inkább rosszabb látási viszonyok közt jó.

2018. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szlory ***** válasza:

Na-na. A párásodást nem lehet univerzálisan kinullázni. Van az a légpára százalék, hőmérséklet, emberi egyéni testhőkép, ahol vagy a levegő csapódik a szemedbe a szellőzés miatt, vagy ha nem az, akkor párásodik.


Ezért vannak olyan modellek, amelyiknél billenthető az orrnyereg. Szellőztetsz, amikor szükségét érzed, átlag esetben pedig nyugodtan rátolhatod a szemedre és nem fújja ki a szél. Sportszemüvegeknél gyakori. Vagy ez, vagy szellőző furatok vannak a lencsén és vagy elég-vagy nem. Ez az ergonómia játék már csak ilyen, eltart egy ideig, hogy megtaláld a tutit. :(


Oakley tuti gyárt ilyet, Rudyban nem láttam még.

2018. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Vagyokm

Az igazság az,hogy nekem bringázás közben nem párásodik.

De ha egy bizonyos szögben tartom a fejem akkor igen,de akkor nem tekerek...

2018. okt. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szlory ***** válasza:
#3: namost ugyanezt próbáld ki mostanában, napkelte után, hegyen. A testhőd egyedi, azzal ugyan nem tudsz mit csinálni, de a fenti szituáció hozni szokta a problémát. Országúton is, de főleg montival, ahol folyamatosan változik a terepviszony és még közelebb vannak a páraforrások.
2018. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár lenne időm reggel bringázni.
2018. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!