Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár gumira milyen festéke...

Kerékpár gumira milyen festéket tudok felvinni?

Figyelt kérdés

Valaha fehér volt a bringámon a gumik széle, ezt szeretném újra megvalósítani.

Láttam gumifestékeket, de túl nagy kiszerelésben és drágán.


2018. okt. 14. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél gumifilcet, az szerintem elég lesz két bringa gumira. De ne számíts rá, hogy feltétlenül szép lesz :D A gumi és s színe kopik, ezzel együtt kell élni. Legtutibb egy újat venni, de az is elfog kopni idővel + a nap se segít rajta, szóval én elengedném ezt :)
2018. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként ez nem is jutott volna eszembe, ha nem kapok defektet és a szerelőnél csak olyan gumi volt hirtelenjében, aminek barna a belső pereme. Randa, na. Olyan, mintha rozsdás lenne. Ekkor ötlött az eszembe, hogy tényleg, eredetileg fehér szélűek voltak rajta, jól mutatott.

Még az is rémlik, hogy hajdanán autógumin is festettem a fehér feliratot, de már olyan rég volt, hogy fogalmam sincs, mivel (sőt, igazából még abban sem vagyok biztos, hogy megtörtént..:)).

2018. okt. 14. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Sztem az a gumifilccel lehetett, amit említettem. Gumisok használják jelölni a kerekek leszereléskori helyét. Mindenféle színben kapható
2018. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2018. okt. 14. 19:48
 5/9 szlory ***** válasza:
Gumifilc, viszont kopni fog. Legközelebb vegyél gyárilag fehér oldalfalút, annak az egész gumianyagot megkeverték fehér festékkel. :D Vagy krémmel. Vagy barnával. :)
2018. okt. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vennék én, ha nem kaptam volna már háromszor defektet a királydinnye-tüskéktől, ami miatt (is) most lett cserélve a két külső is, tehát vadi újak. Így most egy darabig nem cserélném, ha nem muszáj.

Sürgős helyzetben (munkába befelé, vagy épp hazafelé) meg nem volt lehetőségem válogatni, azt rakták rá, ami épp volt.

No de mindegy, nem létkérdés a fehér perem, amúgy is öreg bringáról van szó, csak felvetődött bennem ez a lehetőség, ahogy felrémlett, hogy eredetileg ilyen volt rajta.

2018. okt. 15. 17:49
 7/9 szlory ***** válasza:
Ó igen. Királydinnye szezon. Azt tualjdonképpen semmilyen külső nem tolerálja. :D Fogsz te még cserélni :)
2018. okt. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Már nagyon unom..:)

25 év alatt összesen nem volt annyi defektem miatta, mint az elmúlt két hónapban.

De ez a szar mintha már az égből is hullana..

2018. okt. 16. 09:42
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül megoldottam, nem fehér, hanem fekete akrilfestékkel, mert épp az került az utamba, véletlenszerűen.

Nem kellett fél óra sem a kenegetéshez, és így legalább eltűnt a randa barna szegély és egyforma az első és hátsó kerék.

2018. okt. 21. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!