Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan célszerű télen öltözni...

Hogyan célszerű télen öltözni biciklin? Milyen ruhadarabokat célszerű beszereznem és hany réteget?

Figyelt kérdés
Munkába járásra használom a bringam, de temposabban szoktam haladni.

2018. okt. 26. 12:59
1 2
 1/11 anonim válasza:

Minél több a réteg, annál nehezebb mozogni, ebben gondolkozz.

Youtube-on is, s a keresõbe is ha beírod, biztos találsz választ, de rengeteg oldalon vannak ilyen ruha alá való melegítõ nemtudom milyen anyagokból, hogy ne fázz annyira, ezek nem annyira drágák, de egy biztos, hogy egy bundás téli kabátban nem fogsz sokra menni, nagyon nehéz lesz a tekerés.

2018. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szlory ***** válasza:

Dehogy is! Neki is sikerült: [link] :D


A többit leírtam a kérdés kapcsán az előző kérdéshez, de szívesen tisztázom, ha bénán fogalmaztam.

2018. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szlory ***** válasza:
Banyek, bocs! Azt nem, hogy a 30-40-es tempót cirka 30%-kal csökkenteni, vagy downhilles protektorokat is felvenni. Még száraz hidegben, téli puha gumikeverékkel is durca, egy kis felfagyás vagy hó esetén meg gondolom egyértelmű, mi lesz, ha ráröppen valaki 30+ km/h-val.
2018. okt. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy öltözz,hogy amikor kimész és elkezdesz tekerni akkor fázz.

Menet közben bemelegszel,mire beérsz vagy izzadt leszel vagy nem.

Ha eleve ne fázol akkor boritékolható,hogy csatakosan érkezelmeg.

Kar,és láb melegítő ajánlott. Téli cipő is de lehet bakancsban is tolni. Én anno sima farmerben,bakancsban nyomultam.


Felül:poló,pulcsi,és egy leharcolt télikabi volt aminek nem volt jó a zip-zárja ez biztositotta a hütést és nem izzadtam.


Kesztyü:na ott megvoltam lőve.

Kötött is jó,deig óráig,de jobb beruházni egy normálisba.


Sapka bukó,de az izzasztó lehet.

Valami kendővel probálkoznék mostanában.

2018. okt. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes több rétegben öltözni, így tudsz vetkőzni, ha esetleg meleged van. Vannak speckó bringás ruhák, decathlonban és lidl/aldi akcióban ki lehet fogni olcsóbban használhatót. A sima pamut ruhákat két okból sem ajánlanám. Egyrészt átfúj rajta a szél, másrészt beszívja az izzadságot.

Felsőtestre szerintem mindenképp ajánlott egy testhez simuló aláöltöző a nedvesség elvezetésére. Nekem erre még egy vagy két réteg jön hőfoktól függően: hosszú ujjú téli mez és/vagy téli bringás kabát, ami elöl softshell, szélálló anyagú, a háta pedig szellőzik. Nadrágnak egy aldis és egy dekás téli van. Az Aldist jobban szeretem, de fagypont felett abba azért bele tudok izzadni. Ezt a nadrágot leszámítva mindegyik cucc a decathlon középkategóriás kínálatából van. Melóba járásra megteszi, én is arra használom. Nyilván vannak sokkal profibb, jobb ruhák, de szerettem volna költséghatékonyan megúszni. Ha te sem akarsz rá sokat költeni, akkor tudom javasolni ezeket a cuccokat.

A fej maradt ki. Nekem van egy ebayes maszkom, talán rockbros. Viszonylag vízálló, jó melegen tart. Fagypont alatt már ebben járok. Felette van, hogy elég a decathlonos sál és egy szintén ebayes sapka. Ruhát is lehet ebayen nézni, de nem kizárt a méret gond. Ez a helyzet sportsdirecttel is. Ott is nézegettem Muddyfox ruhákat.

2018. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Beszerzendő ruhadarabok:


1: aláöltözet

2: hosszú ujjas mez

3: téli bringás mez, vagy kabát.


Alulra:


1: aláöltözet

2: téli bringás nadrág

3: kamásli


Egyéb


1: téli bringás, vagy síkesztyű

2: maszk, vagy csősál

3: sapka



Érdemes bringás öltözetre költeni. Ott véd a hidegtől és a széltől, ahol kell, kivezeti az izzadtságot, a kialakítása, a vastagsága révén kényelmesen és könnyeden mozoghatsz benne, nem nehéz és nem ázik át egy kisebb random csapadék esetén.


Bringában sosem ajánlanék senkinek decathlonos márkát, de ruházatban nyugodt szívvel. Töredék az ára a mindenféle szponzor logóval ellátott nárkásabb csapatruházatokhoz képest, minőségben viszont nem sokban marad el azoktól. Sőt, néha egyáltalán nem.

2018. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Nadrágnak egy aldis és egy dekás téli van. Az Aldist jobban szeretem, de fagypont felett abba azért bele tudok izzadni."


Tehát neked elég 0°C fok alatt egy réteg téli kerékpáros nadrág és alá semmi?

2018. okt. 27. 16:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy nagyon vékony nadrágot veszek még rá, mert nem szeretek feszülős naciban tekerni. Az aldis nadrágnak jó meleg softshell anyaga van. -5 körül nekem ez elég volt arra a pár km-re, amíg beérek dolgozni.
2018. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Bringában sosem ajánlanék senkinek decathlonos márkát,"

Mi baj van a Decathlonos bringakkal?

2018. nov. 4. 09:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék eltérni a tärgytól, mert megint az orromra koppintanak, de sok kérdés van a Gyk-n, ami pont ezt a kérdèst boncolgatta. Ott választ is találsz erre a kérdèsre.
2018. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!