Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mechanikus tárcsafékről...

Mechanikus tárcsafékről váltanék hidraulikusra. Mire figyeljek felszereléskor?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz felszerelni? Inkább szerelőre bízzam rá? Hogyan kell légteleníteni? (Első-Hátsó Shimano tárcsafékszettet vennék 2 új féktárcsával)
2018. nov. 25. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Én amikor egy kisebb bp-i szervizben megkérdeztem mennyibe kerülne cserélni, azt mondta, hogy nem foglalkozik ilyennel mert túl macerás. Máshol olcsón (talán 3000Ft-ért) megcsinálták. És ők is szenvedtek vele több mint egy fél napot.

Szerintem ha nem értesz hozzá (márpedig ha a légtelenítést se tudod megcsinálni, akkor nem értesz és felszerelésed sincs hozzá), inkább bízd szakemberre.

Bónusz: nem tudom milyen kerékpárról van szó, mert ezt nem írtad, de új fékkart nem említettél, márpedig azt is cserélni kell országúti, fékváltókarnál.

2018. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a testbike meg egyéb online fórumok tesztjeit típusok márkák véleményeit . Sok mindentől függ a kompatibilitás márkák minősége tárcsák pofák illeszkedése új vagy kicsit használt stb ... Macera de a tagok segítenek hol kinél csináld meg
2018. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szlory ***** válasza:
Az előre összeszereltek légtelenítése már pipa. Viszont a csövek hossza nem, szóval jó eséllyel úgy fog kinézni, mint tehénen a gatya. Jobb ezt belövetni, később ráérsz megtanulni a karbantartást (pl. légtelenítés-olajcsere). Ahhoz kevesebb szerszám is kell.
2018. nov. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
100%
Egyebkent miert akarsz valtani?!?Feltétlenül szükséges meg kell ez neked?Mert szerintem a hidros tárcsa nem feltetlen éri meg azt a plusz penzt meg kinlodast amivel jár
2018. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha féktárcsa centerlock felfogatású, akkor ahhoz már speckó alkatrész is kell. Ha jelenleg fékváltókarok vannak, akkor új váltókar is kell, mert a hidraulikusnak lesz sajátja.

Sokan tudnánk írni erről A4-es oldalakat, de járj csak utána egyedül. Ha tudsz angolul, végtelen órányi anyag lesz youtubeon. Aztán majd ha tudod a dolgok 90%-át, akkor visszajöhetsz a maradék 10%ért, addig szerintem felesleges itt kérdezgetni. Ha nem látod magadban a potenciált, akkor inkább vidd el egy szerelőhöz, aki megcsinálja. Utána szépen sorban megtanulhatod a dolgokat.

Amúgy nem egy nagy cucc, simán tanulható minimális érzékkel. Ha 1x megcsinálod a légtelenítést, akkor a következő már csak fél óra, viszont tényleg kell hozzá egy készlet. A fenntartása viszont egyáltalán nem vészes, hozzáállítja magát betétek kopásához, nagy ritkán ki kell légteleníteni, de ennyi.

2018. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

B'TWIN 520-as biciklim van, gyárilag Hayes MX5 mechanikus tárcsafékek vannak rajta Hayes V6 tárcsákkal. Shimano M315-re szeretném cserélni a fékeket. Nem drága, kb 11 ezer egy szett (fékkar, féknyereg, fékcső). Ebben már gyárilag benne van az olaj, szóval mégsem kell légtelenítenem stb. Az lenne a kérdésem, hogy Hayes V6 féktárcsákhoz tudnám használni a gyári M315 szettet vagy kéne fékbetétet vagy tárcsát cserélnem?



[link]

2018. nov. 26. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra ne vegyél mérget, hogy nem kell légtelenítened... Mint azt már felettem is írták, ha méretre kell vágni a kábelt (mert mondjuk 10-20centivel hosszabb, mint a mostanid, és nagyon valószínű, hogy nem pont vagy közel olyan hosszú, mint ami neked kell, hacsak nincs hatalmas mázlid), akkor bizony újra kell olajjal feltölteni és légteleníteni.

Lemérted, hogy mekkora a mostani fékcső hosszod? 1,7méter és 1méter amit kinéztél?

A féktárcsa elvileg jó hidraulikus fékhez is, azt cserélned nem kell, a fékbetét meg benne van a szettben.

2018. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!