Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek mennyire nehéz...

Szerintetek mennyire nehéz körbebiciklizni a Balatont 1 nap alatt?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz.
2018. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem könnyű de kb 200 km
2018. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 belapus ***** válasza:
2018. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Föld napja körül minden évben megrendezik a Balaton-kör nevű kerékpártúrát ( [link] ), ahol minden évben 1000-nél több résztvevő szokta körbetekerni a Balatont. Akinek az egész kör sok, lehet kiskört is menni, ami a Keleti-medence körbetekerése.

A szintén évente megrendezett Tour de Pelso országúti kerékpárversenyen a pályacsúcs 5 óra alatt van. A legprofibb kerékpárosoknak nem hogy egy nap, de fél nap is elég a körbetekeréshez.

2018. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már bicikliztem körbe. A felkészülés annyi volt, hogy egy héttel előtte tekertem kb 50 km-t. A Balatonon 4x álltunk meg 10-20 percre, enni,inni, egyet fürödtünk is. A megállásokkal együtt kb 11 óra alatt kerültük meg. Az északi parttal kezdtük, a déli part második fele már hosszúnak tűnt, de egyébként nem volt nagyon nehéz és még el fogok menni.
2018. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sztem attól függ milyen sport ember vagy 😉😁
2018. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nagyon nem vagyok akkora nagy bringás... sőt!!

175 centihez 110 kg... társul - dagadt és gyange vagyok.

Mégis alig 11 óra tekeréssel 13 óra össz idővel megcsináltam.

200 km és kb 500 méter a szintemelkedés.

2018. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Krisz85 ***** válasza:
100%

saját tapasztalat, kb két hónapos bringázás után vágtam neki, soha többet felkészületlenül.


nem volt beállíva a bringám ennek hatásai kb két nappal a körbetekerés után:


- a két gyűrűsújjam úgy elzsibbadt, ahogy a tenyeremre túl nagy nyomás nehezedett, hogy két hétig nem bírtam behajlítani őket, ezt menet közben nem éreztem


- nem ettem és ittam rendesen és olyan stresszt adtam a testemnek, hogy belzasodtam még aznap éjjel és szúrt a fejem és vacogtam, másnap nem bírtam rendesen felkelni és csiálni bármit is,


- a nyereg sem volt még a megszokott így a bőr lejött a seggemről, hogy ez mennyire volt kellemetlen azt nem részletezném, a fantáziádra bízom



szóval csak ésszel, és inkább készülj rá fél egy éves túrázgatással jó bringával neki tudsz állni egyél és igyál közben rendesen még akkor is ha nem vagy éhes és szomjas, akkor röhögve menni fog

2018. dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Közepesen.

Edzetlenül és beálitatlan bringával pedig nagyon.

Arra tippelek,hogy egy ideje bringázol vahy most karira kaptál egyet. Nos a tekerés napjáig (ha az tavasszal vagy nyáron lesz) van időd felkeszülni.

Minden esetre nem árt ha nyomsz 100km+os turákat. Persze csak fokozatosan.

Ha van fantáziád Budapest-en belül is megoldható.

2018. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tommee válasza:
100%
Én október végén körbetekertem 1 nap alatt 2 barátommal. Ők outival voltak, én cross trekkinggel. Siófokon kezdtünk és az óramutatóval szembe mentünk. Nem könnyű, azért amatőr szinten ez egy komoly teljesítmény. Amennyire lehet, az úton kell menni, rengeteget számít, főleg északon. Folyamatosan egyél-igyál, vigyél néhány energia szeletet vagy zselét és ne sajnáld a kaját magadtól, de azért ne zabálj le. Nekem Keszthelyig nagyon jó volt, a déli part viszont uncsi, de legalább nincs mászás. Egyedül szerintem nem jó, 2-3 ember már teljesen jó. Ha nem szezonban mégy vigyázz, mert semmi nem lesz nyitva a kidebb települeseken. Mikor végzel, az nagyon jó érzés. Fejben el kell dönteni, csinálni néhány 100+-os tekerést előtte, aztán hajrá. Sok sikert!
2019. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!