Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli hátsó kerék választás?

Puma5 kérdése:

Bicikli hátsó kerék választás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új 26" hátsókereket vásárolni.

V-fékes biciklihez kell.

Mikre kell még figyelni ?

A hátsó fogaskerék 7 sebességes, kell erre is figyelni a választásnál ?


2018. dec. 30. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

igen, a fék fontos, nem jó a tárcsafékes felni a vfékhez.

fontos az agy is.

a tengely sem mindegy (normál, vagy átütőtengely?)

a villasaru távolság is fontos!

a felni szélessége sem mindegy.

2018. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem mindegy,hogy milyen a fék és mekkora a külső és belső gumi mérete. füzőtt kereket sok méretbe meg veheted,de v fékhez kell.tengely,szimpla falu,hátso része a biciklinek akkoral egyen,hogy a kerék forogjon és beférjen
2018. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
A méret ugye adott; a fékeket már kivesézték. A tengely esetén van a hagyományos és átütős (különböző méretekben), ikletve a hagyományos tengely esetén sem mindegy, hogy csavaros vagy gyorszáras. Emellett mivel írtadb hogy 7 fokozatú a sorod, így ebben az esetben az sem mindegy, hogy menetes vagy kazettás aggyal van szerelve (a hetes sorok esetében mindkettő előfordulhat). Emellett az is számízhat, hogy hány küllős. Természetesen a duplafalú felni ma már alapkövetelmény, mint ahogy az is, hogy acélfelnit nem szaban megvenni...
2018. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A régi, menetes helyett, kazettás kerékagyas kereket választottam és kazettás fogaskoszorut mellé.
2018. dec. 31. 13:31
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
Jó döntés. Az új sorhoz ugye nem felejtetted el az új láncot sem?
2018. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Nem felejtettem el. :)

Amúgy azért döntöttem a kazettás agy/fogaskoszorú mellett, mert olvastam, hogy a menetes legkissebb fogaskereke 14, míg a kazettásé 11.

2018. dec. 31. 13:42
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Az még a legkevesebb...

A lényeg, hogy a kazettás esetén szélesebb a csapágyazás (nem a levegőben lóg a racsni), ami jó hatással van az élettartamra -nem mellesleg menetes agyakat csak a legalja katóriában találszb ha minőséget akarsz, akkor felejtős...

2018. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!