Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti hátsó agy méret...

Országúti hátsó agy méret probléma?

Figyelt kérdés

Van egy régi acél vázas országútim, szeretnék bele új kerekeket. A probléma, hogy 126mm-es viszont ma már mindenhol 130mm-es hátsó agyakat használnak.


Van nálam egy ilyen újabb kerék kölcsönbe, bemegy a régi vázba, viszont kicsit erőltetni kell.


Ha így használnám okozhat valami problémát? Valakinek van esetleg tapasztalata?


Az acél elég rugalmas, ennyit szerintem bírnia kell, de hátha valaki van aki konkrét tapasztalattal rendelkezik...



2019. jan. 26. 17:01
 1/4 tothp ***** válasza:
Acél váz bírja. Baja nem lesz. De nem árt megnézni, hogy szimmetrikusan deformálódjon, hogy a kerék is középen legyen. Én 130-ast nyomtam össze legalább 10mm-t.
2019. jan. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
Acélváznál nem probléma. De ha nagyon zavar, akkor az agyat át tudod hézago i 126 mm-re...
2019. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Megnyugodtam :)


Annyira nem zavar, éppen csak egy kicsit megy be a helyére nehezebben. De azért ennek az áthézagolásnak lehet utána nézek.


Köszi mégegyszer!

2019. jan. 27. 10:52
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Áthézagolással óvatosan. A hátsó papucs itt elég vékony és a támvilla és láncvilla végei meg vastagok, előfordulhat, hogy vékonyított hézagolással a legkisebb lánckereked bele fog érni a villavégek vastagságába.

Persze igazán az sem nagy gond, ha aszimmetrikusan kell távtartózni, csak akkor a felnit kell átcentrírozni, hogy ismét középen fusson.

2019. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!