Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyek a legjobb kerékpárok...

Melyek a legjobb kerékpárok bicikliútra és kavicsos terephez egyaránt?

Figyelt kérdés
18/L. Az ár-érték arány a fontos, és nem a dizájn. Legyen strapabíró. Köszönöm a válaszokat.

2019. ápr. 4. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A cross kategória a need vale.

A Cross kerékpár a klasszikus túrakerékpár (trekking kerékpár) sportos változata. Ideális hosszabb távok megtételére, vegyes terepen való tekerésre. A klasszikus túra (trekking) kerékpárnál jóval könnyebb, hiszen a Cross kerékpár csupasz, nincs felszerelve kiegészítőkkel (csomagtartó, sárvédő, kitámasztó).


Nekem Merida van (CW300-as).

De mindegyik gyártónak van ilyen terméke.

Igazábóla választás csak pénztárca kérdése...

2019. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A cross bringa szerintem is alkalmas erre. Újabban terjednek a gravel bringák, ami egy országútihoz hasonló bringa, de könnyű terepre is alkalmas.

A cross trekking bringákon szinte mindig van első teleszkóp, ami lehet előny és hátrány is. Én szeretem, de a legolcsóbb bringákon nem sokat ér.

A gravel bringák sportosabbak, koskormánnyal, merev villával. Könnyebb, gyorsabb, de kevésbé kényelmes. Elég megosztó kategória. Sajnos még nem volt alkalmam kipróbálni.

Ha kicsit komolyabb terepre is merészkednél, de azért aszfaltra is alkalmas bringát akarsz, egy 29-es kerekű MTB a megfelelő gumival még szintén jó alternatíva lehet. Itt szélesebb a gumi, mint a cross bringáknál, nagyobb a teleszkóp útja. Ez lesz a legstrapabíróbb.


Azt hozzá kell tenni, hogy újan a jó bringák sajnos 2-300ezer Ft körül indulnak. Hiába veszel MTB-t 100-150ezerért, arra nem lesz igaz, hogy strapabíró. A 100ezres trekking villája lehet, hogy 2 évesen már semmit nem rugózik, vagy kotyog. Alacsony költségvetéssel a használt bringák közt lehet kifogni jó darabokat.

Fontos még, hogy a bringád megkapja majd a megfelelő karbantartást. A legjobb bringa is tönkremegy, ha el van hanyagolva. Érdemes az alap karbantartásokat magadnak elvégezni, 1-2 évente pedig nem árt átnézetni szakemberrel, ha te magad nem akarsz belemerülni a szervizelésbe, ami valljuk be, lányok esetén nem gyakori.

2019. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!