Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lánchíd! Tapasztalatotok...

Lánchíd! Tapasztalatotok szerint hogyan érdemes áttekerni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet a dugóban a leggyorsabban áttekerni a biztonságos kereteken belül?
2019. ápr. 19. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

Ahogy a legtöbb bringás. Lecsengeted a gyalogosokat a járdán és ha nem lép odébb időben, akkor lökd fel őket.

Tapasztalatom, hogy a letöbb "Ájj Bájk BéPé" bringás, akivel találkozok így csinálja.

Legyél te is Áj Bájk Budapest-es tag és te is lök félre minden gyalogost.

2019. ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A kocsik kõzt is csapathatsz. Mint a motorosok.
2019. ápr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon régóta kerékpározom, majdnem három évtizede. Szerintem áttekerni sehogy sem érdemes a Lánchídon, szálljatok le a kerékpárotokról és toljátok át a hídon a gyalogosok között!


A Lánchíd eléggé rossz kerékpáros szemszögből, szabályosan csak az úttesten lehetne áttekerni rajta de az nagyon szűk ezért nincs elég oldaltáv az autósoknak, hogy biztonságosan előzzenek egy kerékpárost. Így rendszeres a dudálás, vagy a veszélyes előzés. Én az autók között tekertem át a Lánchídon, akkor döntöttem úgy hogy többet nem csinálom amikor úgy előzött meg egy autós, hogy leszorított, megállásra kényszerített és az autójának a jobb hátsó kereke centiméterekre volt csak a pedálomtól. Azt hogy miket üvöltött közben és mikkel fenyegetett, nem írhatom le, mert törölnék.


Nem értem miért pontozták le az első válaszolót, mert igazat írt. A legrosszabb és legveszélyesebb a gyalogosok között áttekerni a hídon. Turistákkal van tele, akik fotóznak, nem számítanak az érkező kerékpárosra. A csengető bunkók pedig tényleg létező jelenségek. Még egyszer leírom, toljátok át a Lánchídon a kerékpárotokat, azzal okoztok magatoknak és a többi embernek a legkevesebb problémát.

2019. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Annál viszont jobb opció a tömegközlekedés nekem (mert utána az felvisz a várba, ahova nehéz azért bicajjal 😃 )


Egyszer megpróbálom hogy a két sáv között (mert csúcsforgalomban dugóban igyekszem, tehát előzni senki sem fog engem, én előznék), de előbb tuti megvárok egy bringástársat, aki mögött mehetek 😃

2019. ápr. 22. 07:31
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egyszer megpróbálom hogy a két sáv között (mert csúcsforgalomban dugóban igyekszem, tehát előzni senki sem fog engem, én előznék), de előbb tuti megvárok egy bringástársat, aki mögött mehetek"

Ne csinálj hülyeséget! A két sáv között nincs olyan sok hely, mint hiszed.

2019. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az úttesten, értelemszerűen. Nyilván az autósoknak ez nem tetszik, de ez van, a KRESZ szerint ott kell haladni kerékpárral.
2019. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!