Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Átlagosan mennyibe kerül egy...

Átlagosan mennyibe kerül egy szervízben 2 kerék centírozása?

Figyelt kérdés
2019. máj. 4. 02:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy hogy biciklivel együtt vittem, 9000 forintot fizettem összesen 2 kerék centírozásáért.
2019. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem semmi... jó borsos.
2019. máj. 4. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ezt az összeget sokallod, akkor el tudom képzelni, hogy milyen állapotban lehet a biciklid. Nem sértésből mondom. Sok hozzád hasonló biciklis van, akik két évente egyszer betolják a szervizbe a biciklijüket, miután már nyikorog az egész, szétkoptak a fékbetétek, a gumik repedtek, a futófelület elkopott, lánc megnyúlt, racsni teljesen kopott, stb. Egy részük legalább a láncot olajozza időnként de olyan is előfordul hogy már semmilyen kenőanyag nem maradt rajta és így használják tovább.

De a történetnek nem ez a lényege, hanem az hogy a tapasztaltabb szervizesek sokszor inkább nem vállalják a javítást, mert látják, hogy milyen elhanyagolt a bicikli és kevés alkatrész maradna menthető rajta. Megmondják hogy nem érdemes javítani, aztán a tulajdonosa a biciklinek megsértődik és kimegy.

Más szervizes pedig ad egy árajánlatot, ha jóindulatú akkor előre szól, hogy nőhet a javítás költsége. Aztán sorra derülnek ki a kerékpár egyéb hibái és elkezd nőni a javítás végösszege is, amibe pedig a bicikli tulajdonosa legtöbbször nem megy bele, így csak részben megjavítva hozza el, megy még vele pár hónapig (hibásan), aztán kidobja és vesz akciósan egy új biciklit a teszkóban..


Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszoltam elsősorban, de gondoltam leírom annak az okát, hogy miért nem látni olcsó és elhanyagolt bicikliket a szervizekben és miért nem vállalnak láthatóan elhanyagolt kerékpárokat a szervizesek.

2019. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi az összefüggés aközött, hogy sokallom a 9000-et egy fél órás melóért és hogy milyen állapotban van a bringám? Amúgy nem az a tipikus tesco bike és viszonylag jól karban van tartva, nemrég cseréltem láncot, monoblokkot, zsíroztam meg a kerékcsapágyakat. Kb a centírozás az egyetlen amit tapasztalt szakértőre bíznék.
2019. máj. 5. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:

a centírozás az egyetlen amit tapasztalt szakértőre bíznék


cantRírozás, de mindegy.


én vettem állványt és megtanultam.

mert a tököm tele volt, hogy csak hetek múlva lett kész.

ha annyit meg tudsz csinálni amit írtál, akkor azért van némi műszaki vénád!

ez már elég alap ahhoz, hogy kicst rágyúrva a témára megtanultd a centrírozást!

2019. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Taxival vagy gyalog viszed a kerekeket centirozni ?
2019. máj. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem is tudtam, hogy létezik olyan, hogy bicikliszerviz. Azt hittem, hogy az aki bringázik annál az a minimum, hogy saját maga szereli. A kerékfűzést is beleértve. Egy kissé el vagyok maradva no.
2019. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vicces vagy Atomocska. Tájékoztatásul közölném, hogy igen létezik olyan, hogy kerékpárszervíz. Lehet, hogy te olyan überpro vagy (vagy csak azt képzeled magadról) hogy nincs rá szükséged, de valaki még a kilyukadt belsőjét is ott cserélteti. Nem vagyunk egyformák, ez van.
2019. máj. 7. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!