Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cube Attention 2018 29" belső...

Cube Attention 2018 29" belső bowdenvezetés-repedés probléma, miből tart megjavítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Olyan problémám van, hogy vásároltam egy Cube Attention 2018-as kerékpárt (19" vázméret, illetve 29" kerékméret) és ....


... a belső bowdenvezetés bemeneténél (jelenleg csak az első váltóhoz menőnél látom) a bowden külső burkolata elrepedt, így látszódik a belső bowden huzalozás.


Miből tart ezt megjavítani, illetve tapasztalat szerint mennyiért javíthatják ezt meg? ...gondolom nyilván megéri, nem jó dolog, ha ázik a fém bowden...


Köszönöm válaszotokat.


Üdv.



2019. máj. 4. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

nem is a bowden ázásával van annyira a probléem, hanem azzal, hogy innentől a váltás már nem elég precíz.

Első váltónál ez annyira nem probléma mint a hátsónál


Nem a bowden burkolata reped el - mert az (hivatalos nevén bowdenház) erős fény anyag.

Hanem a bowdenház vég, ami műanyag az törött el.

Filléres dolog.

Kicseréléséhez szét kell húzi a bowdent, újra kell állítani a váltót (rossz bowden, bowdenház esetén cserélni ezeket).

Csak a konkrét állapotfelmérés alapján lehetárat mondani.

De nem túl sok az biztos

2019. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szlory ***** válasza:

Nana! Vázban vezetett bowdenházról beszélünk. Macerás a meló, behúzószálak kellenek, valamint célszerű kifejezetten belső elvezetésre használatos bowdenházat használtatni. Ezek puha felületűek a középső szakaszokon, ezért nem fog neked kopogni-ropogni az alu vázban, amikor zötykölődsz.


A mostani állapotában nem életveszélyes, ahogy fentebb írták, pontatlanság lesz először a jel, aztán a víz miatt szépen rozsdálni fog - egyszóval a következő nagygenerálra már mindenképp ezt is be kell számítani. Az árazásra nem szeretnék válaszolni, ahány ház, annyi szokás, de tegyél félre egy 5000-est a következő javítási költségvetésedhez. Addig meg valószínűleg nem nagyon foglalkoznék vele (de te látod, mennyire gány már) - ha nem muszáj.

2019. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért írtam azt amit, mert én is így jártam és cserélnem kellett azt a kis műanyag vackot a bowdenház végén amin a bowdenház a vázcsövön megtámaszkodik.


Behúzó szálra nem volt szükségem, mert alul a középcsapágynál egy résen jön ki mindkét bowden, úgyhogy simán "kitaláltam" vele a lukból. A belső bowdenházat meg felhúztamrá oszt cső! :D

2019. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia,


sikerült megoldást találnod a zajos bowdenre?


Üdv

2019. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!